Articol de GSP - Publicat joi, 02 februarie 2012 00:00 / Actualizat joi, 02 februarie 2012 13:31
Echipa României de Cupa Federaţiei a învins, joi, la Eilat (Israel), reprezentativa Luxemburgului, scor 2-0, şi este neînvinsă după primele două întîlniri din cadrul Grupei D a Zonei Euro-africane.
Româncele urmează să joace, vineri, cu Polonia pentru un loc în faza următoare a competiţiei.
Mihaela Buzărnescu (locul 152 WTA) a cîştigat, cu scorul de 6-0, 6-0, partida cu Tiffany Cornelius (fără clasament WTA), în timp ce Irina Begu (locul 45 WTA) a trecut, cu scorul de 6-3, 6-2, de Anne Kremer (locul 296 WTA). Rezultatul partidei de dublu nu mai contează în stabilirea învingătoarei acestei întîlniri.
România va juca, vineri, "finala" Grupei D cu Polonia, iar învingătoarea va mai disputa un meci de baraj, în urma căruia se va stabili echipa califcată în play-off-ul pentru Grupa a II-a Mondială.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP