Articol de GSP - Publicat vineri, 17 februarie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 17 februarie 2012 13:10
Fostul portar al Rapidului, Rică Răducanu, a declarat că la faza golului înscris de Ola John în meciul Steaua - Twente 0-1, Ciprian Tătăruşanu ar fi trebuit să fie pe linia porţii şi să respingă mingea cu capul.
"Dacă dormea în poartă cum a zis Gigi, atunci Tătăruşanu era pe linia porţii şi o respingea cu capul. Asta e tăticu', aia era minge de scos cu capul, că el e înalt. A greşit, şi am văzut că mai are din astea, iese mult şi des din poartă. Nu se aştepta nici el să i-o dea olandezul ăla aşa. Dar nu e voie tăticu', e ruşinos la înălţimea lui să ia gol din scăriţă.
S-a văzut urît. Iar la portar orice se vede urît. A ieşit anapoda, el trebuia să aştepte pentru că adversarul avea oameni lîngă el. Dar ăla l-a văzut că a făcut pasul la şase metri şi l-a lobat. Asta e, s-a eliminat singur la faza aia", a spus Rică Răducanu.
"Nu e numărul unu în România
Rică Răducanu susţine că Tătăruşanu nu este cel mai bun portar din Liga 1 şi afirmă că el nu a luat niciodată un asemenea gol. "Tătăruşanu nu e cel mai bun portar din Liga 1. Poate e cel mai înalt, dar nu şi cel mai bun. El şi la centrări am văzut că iese rău.
Nu ştiu ce antrenor face cu el pregătire, dar dacă vede că are probleme la capitolul ăsta să insiste, să exerseze. Tătăruşanu e bun la plonjoane, e lung şi se trînteşte. Dar acum se joacă pe sus, nu e ca pe timpul meu. Şi eu ieşeam din poartă, dar eu nu am păţit niciodată aşa ceva. N-aveam cum să iau eu gol aşa", a explicat Rică Răducanu.
Sursă: Mediafax
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP