INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Victorii pe linie pentru granzi în Premier League! Chelsea și City au făcut spectacol + toate rezultatele zilei

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 septembrie 2018 18:48

Favoritele și-au respectat blazonul în prima parte a zilei în etapa de Premier League. După Liverpool care a învins Tottenham în primul meci al zilei, 2-1, Chelsea, Manchester City și Arsenal au câștigat și ele meciurile pe care le-au jucat.

Echipa lui Sarri, Chelsea, a revenit după ce a fost condusă de Cardiff, și s-a impus, 4-1. Hazard a marcat primele trei goluri (37, 43, 80) ale londonezilor. Cele două din prima repriză după pasele lui Olivier Giroud, a treia din penalty. Tabela a fost închisă de Willian.

Așa cum era de așteptat Manchester City n-a avut nicio problemă cu Fulham, pe care a zdrobit-o, 3-0. Sane (2), David Silva (21) și Sterling (47) au rezolvat meciul pentru formația lui Pep Guardiola.

Arsenal n-a făcut un meci grozav cu Newcastle, dar a reușit să câștige, la limită, 2-1. "Tunarii" au deschis scorul după pauză, cu un gol magnific din lovitură liberă al lui Xhaka. Ozil a majorat diferența în favoarea londonezilor, iar Clark a punctat pentru Newcastle în prelungiri, prea târziu însă.