FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - SEPSI 2-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 octombrie 2018 21:42

Minutul 34 al partidei dintre Viitorul și Sepsi a adus cea mai controversată fază a partidei încheiate 2-3.

Stephan Drăghici, fotbalistul oaspeților, a pătruns spre careul gazdelor și a căzut în urma duelului cu De Nooijer, fundașul stânga al Viitorului.

"Centralul" Sebastian Colțescu i-a acordat galben lui Drăghici pentru simulare. Reluările TV au arătat totuși existența unui contact între cei doi, infracțiunea având însă loc în afara careului (VIDEO cu faza).

Citește AICI cronica partidei Viitorul -Sepsi 2-3