FOTBAL  »  AMICALE  »  ASTRA GIURGIU

Denis Alibec e de neoprit! A marcat în ultimul amical al celor de la Astra Giurgiu

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 ianuarie 2019 17:16

Astra Giurgiu a suferit o înfrângere în meciul amical cu Gazovik Orenburg, locul 10 în prima ligă din Rusia), scor final 2-3.

În ciuda eșecului, remarcatul partidei a fost Denis Alibec, care a bifat încă un gol în acest cantonament din Antalya (minutul 40). Silviu Balaure și-a trecut, de asemenea, numele pe tabelă patru minute mai târziu.

Rușii au înscris în prima repriză prin Vadim Afonin (min. 40), în minutul 68 prin Ricardo Alves și golul victoriei prin Dmitry Kozlov (min. 84).

Ultimul amical al iernii pentru Astra este programat pe data de 20 ianuarie, cu Beroe Stara Zagora (Bulgaria, liga 1).

Primul ”11” al Astrei: Lazar - Butean, Crișan, Erico, Trușescu, Filip Mrzljak, Balaure, Moise, Begue, Alibec

Vezi și:

VIDEO+FOTO CFR Cluj câștigă amicalul cu Zurich, scor 2-1 » Meci cu două eliminări