FOTBAL  »  LIGA 2  »  AEROSTAR

Florin Bratu n-a renunțat și crede în salvarea de la retrogradare: „Lupta e deschisă”

Articol de - Publicat luni, 15 aprilie 2019 21:41

Aerostar Bacău a trecut cu mari emoții de Daco-Getica București la capătul unui joc câștigat în prelungiri de gazde cu 2-1.

Buhăcianu deschisese scorul, în minutul 2, și tot atacantul marca, în cel de al treilea minut al prelungirilor, golul de trei puncte al băcăuanilor care au câștigat după cinci eșecuri consecutive.

„Era mare nevoie de acest succes după ce ne-am chinuit vreme de cinci etape. Nu jucasem rău, în multe dintre partidele precedente, dar nu luasem puncte.

Lupta este una deschisă, în continuare, dar sperăm să culegem punctele necesare atingerii obiectivului de a ne menține în eșalonul secund”, a spus Florin Bratu, antrenorul Aerostarului, la Sport Total FM după meciul cu Daco-Getica.

REZULTATELE ETAPEI 30

Meci Marcatori
Metaloglobus - UTA Arad 3-0 Ghenovici 20', O.Herea 21', C. Herea 77'
Energeticianul - Ripensia 2-3 R. Petre 45+2', C. Ionică 70'/Stoica 30', Mansour 51', Drăghici 90+5'
Chindia Târgoviște - ACS Poli 1-0 Cherchez 18'-pen.
Luceafărul Oradea - Petrolul 3-1 V. Pop 25' (pen), G. Paraschiv 29', Preoteasa 79' (pen)/ R. Moldoveanu 47'
ASU Poli - Dacia Brăila4-0 Ene 22', Manea 24', Bede 28', Cherecheș 35'
Pandurii - Academica Clinceni 0-2 R. Ion 23', Olariu 52'
Aerostar Bacău - Daco-Getica 2-1 Buhăcianu '2, ''90+3 / Nsiah '19
CS Balotești - Sportul Snagov 0-0 -
U Cluj - Farul 2-1 Gavra '3, Goga '59 / Rosado '90+4
FC Argeș - CS Mioveni 2-0 Panait '90, Florescu '90+4

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”