INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AUSTRIA U21 - GERMANIA U21

AUSTRIA U21 - GERMANIA U21 / FOTO Portarul nemților a comis-o: penalty după o intrare violentă!

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 iunie 2019 22:26

Austria a primit o lovitură de la 11 metri în minutul 23 al partidei cu Germania, la 1-0 pentru nemți, în grupa B de la Campionatul European de tineret.

Portarul nemților, Alexander Nubel (22 de ani), a ieșit pe o centrare și l-a lovit violent cu genunchiul în cap pe atacantul Sasa Kalajdzic (22 de ani), care a fost făcut KO preț de câteva zeci de secunde.

Arbitrul n-a stat pe gânduri și a dictat direct lovitură de pedeapsă, însă apoi a cerut și confirmarea VAR. Portarul a fost avertizat cu un cartonaș galben.

Kevin Danso (20 de ani) și-a asumat executarea penalty-ului pe care l-a și transformat fără emoții, iar la pauză echipele au intrat la egalitate, 1-1.

Meciul dintre Austria U21 și Germania U21 poate fi urmărit AICI!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional