FOTBAL  »  Superliga  »  ACADEMICA CLINCENI - CFR CLUJ 1-4

ACADEMICA CLINCENI - CFR CLUJ 1-4 // 3 detalii care nu s-au văzut la TV: prezență redusă la primul meci „acasă” din istorie în Liga 1 + Cătălin Itu, tachinat de oficiali

Articol de - Publicat sambata, 20 iulie 2019 23:01

CFR Cluj s-a impus lejer împotriva celor de la Academica Clinceni, scor 4-1  (Dobrescu '90+1 / Cestor '11, Costache '15, Itu '45+3, Aurelio '72). Deși nou-promovata a jucat contra campioanei României, suporterii nu s-au înghesuit la meciul disputat la Voluntari.

GSP.ro vă prezintă 3 detalii de la meciul de azi care nu s-au văzut la TV:

1. Academica a umplut stadioanele la ultimele meciuri din Liga 2, dar azi, la primul meci din istorie disputat pe teren propriu în Liga 1, doar 650 de fani au fost prezenți la Voluntari. Fondul sonor a fost dominat de galeria compactă a gazdelor, aproximativ 100 de fani cântând pe toată durata meciului. Restul stadionului a fost populat de localnicii din Voluntari.

2. CFR Cluj n-a avut galerie la meciul de azi. Jucătorii au fost susținuți de mai mulți oficiali care au stat chiar deasupra băncii de rezerve a ferovarilor. Bogdan Mara, Marius Bilașco și alți delegați au stat non stop cu gura pe jucătorii lui Dan Petrescu.

3. Cătălin Itu, marcatorul golului trei din prelungirile primei reprize, a fost lăsat la cabine de Petrescu la pauză. El nu a mai revenit pe banca, ci s-a îndreptat spre zona din tribună ocupată de oficialii echipei. Puștiul de 19 ani a fost felicitat, suportând apoi si o glumă: "Gata, ai dat un gol și acum te-ai lăsat, vii și stai în tribună”.

Petrescu a făcut crize de nervi pe margine » L-a desființat pe Sylla! Nici arbitrii n-au scăpat de furia „Bursucului”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!