INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »

CHELSEA - LEICESTER 1-1 // Frank Lampard rămâne fără victorie pe banca albaștrilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 august 2019 20:53

Chelsea a rămas fără victorie de la instalarea lui Frank Lampard. Azi, contra lui Leicester, albaștrii n-au putut obține decât un rezultat de egalitate, scor 1-1.

Trupa lui Lampard a început bine meciul și a deschis scorul după doar 7 minute, prin Mount, care a speculat o bâlbâială din apărarea lui Leicester.

Oaspeții s-au regrupat, și-au corijat minusurile din defensivă și au devenit o echipă mult mai organizată. Egalarea a venit în minutul 67, când Ndidi s-a înălțat și a înscris cu capul în urma unei faze fixe.

Scorul nu s-a mai schimbat până la final, astfel că Lampard are acum trei rezultate negative în trei meciuri de când a preluat-o pe Chelsea: 0-4 în derby-ul cu United, înfrângerea din Supercupa Europei contra lui Liverpool, la penalty-uri, și remiza de azi cu Leicester.

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson - Kante, Jorginho - Pedro, Mount, Pulisic - Giroud
Antrenor: Frank Lampard

Leicester: Schmeichel - R. Pereira, Evans, Soyuncu, Fuchs - Ndidi - Perez, Tielemans, Choudhry, Madisson - Vardy
Antrenor: Brandon Rodgers

Vezi AICI clasamentul din Anglia!

Vezi AICI toate rezultatele etapei #2!

Vezi și:

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL 1-2 // VIDEO Eroarea uriașă a lui Adrian a amintit de gafele lui Karius

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!