INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EIBAR - BARCELONA

EIBAR - BARCELONA 0-3 // VIDEO + FOTO Catalanii urcă provizoriu pe locul 1! Messi, Suarez și Griezmann au adus victoria

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 octombrie 2019 13:19

Barcelona s-a impus lejer pe terenul lui Eibar, 3-0, și a urcat provizoriu pe locul 1.

Eibar - Barcelona 0-3

+1 FOTO

Barcelona a început tare meciul. Francezul Antoine Griezmann a deschis scorul în minutul 13, marcând cu un șut la colțul scurt, de la 10 metri.

Barcelona a forțat și a încercat să se desprindă, dar Messi a ratat singur cu portarul Dmitrovic.

După pauză, catalanii au fost mai siguri în fața porții. Griezmann i-a pasat în careu lui Messi, iar atacantul argentinian a marcat din 6 metri.

Luis Suarez a închis tabela în minutul 66. Messi a scăpat singur cu portarul și l-a lăsat pe uruguayan cu poarta goală în 6 metri.

Cu 9 meciuri jucate, Barcelona are 19 puncte și e lider cel puțin provizoriu. Real Madrid, locul 2, are 18 puncte și va juca azi, de la 22:00, cu Mallorca. Eibar are doar 9 puncte și este pe 14.

Echipe de start:

Eibar: Dmitrovic - De Blasis, Oliveira, Arbilla, Cote - P. Leon, Diop, Sergio, Orellana - Charles, Sergi Enrich
Rezerve: Bigas, Gonzalez, Exposito, Yoel, Mikel Garcia, Inui, Tejero
Antrenor: Jose Luis Mendillibar

Barcelona: Ter Stegen -  Sergi Roberto, Umtiti, Lenglet, Jordi Alba - Busquets, Arthur, De Jong - Messi, Luis Suarez,  Griezmann
Rezeve: Neto, Semedo, Todibo, Arturo Vidal, Rakitic, Carles Pérez, Ansu Fati
Antrenor: Ernesto Valverde

Vezi și:

VIDEO Barcelona - Real Madrid se joacă la iarnă? Riscă să fie amânat pentru 4 sau 18 decembrie!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!