INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Victorie în Cupa Ligii pentru Al Wasl! Basarab Panduru a stat pentru prima dată pe bancă la noul său club

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 octombrie 2020 23:07 / Actualizat vineri, 09 octombrie 2020 23:20

Al Wasl, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf (44 de ani), a câștigat meciul din Cupa Ligii împotriva lui Al-Wahda FC, scor 2-1. Echipa arabă l-a avut pentru prima dată pe banca tehnică pe Basarab Panduru (49 de ani), în postura de antrenor secund.

După ce a semnat cu Al Wasl, echipă din Emiratele Arabe Unite, un contract de antrenor secund în luna iulie, Basarab Panduru a stat pe bancă pentru prima dată la noul său club. Echipa a reușit să treacă în faza următoare a Cupei Ligii cu scorul de 2-1.

Jucătorii lui Al-Wahda au deschis scorul în minutul 11, după un penalty transformat de Ismaeil Matar. Jucătorii lui Reghecampf și-au revenit și au egalat până la pauză printr-un gol al mijlocașului Nasser Noor, din pasa lui Nicolas Oroz. Golul victoriei a venit în minutul 90, după o nouă pasă de gol servită perfect pentru execuția lui Joao Figueiredo.

Panduru: „Am avut două oferte din Brazilia! De la Fluminense și Internacional Porto Alegre"

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Anunț de ultimă oră la Milano! Zlatan a scăpat de coronavirus și e gata de meciul cu Inter

Coutinho, luat în vizor de unul dintre veteranii de la Barcelona: „Ne pui într-o lumină proastă”