FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - CRAIOVA 1-0

Chindia Târgoviște - Craiova 1-0. Altă greșeală a lui Istvan Kovacs: penalty-ul ratat de gazde trebuia repetat!

Captură TV Telekom Sport +22   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2021 21:46 / Actualizat sambata, 27 februarie 2021 23:32

Chindia Târgoviște a beneficiat de un penalty în minutul 71 al partidei cu CS Universitatea Craiova. Dâmbovițenii au ratat însă deschiderea scorului, Paul Iacob trimițând în transversală.

Reluările TV au arătat că lovitura de pedeapsă ar fi trebuit să fie repetată. Motivul? Jucătorii Craiovei au intrat în careu în momentul executării penalty-ului, lucru interzis de regulamentele în vigoare.

Paul Iacob s-a revanșat opt minute mai târziu. Fotbalistul Chindiei s-a distrat cu apărarea Craiovei, a trecut ușor de doi jucători și l-a învins pe Pigliacelli cu un șut plasat.

+18 FOTO

FOTO Craiova a cerut două lovituri de pedeapsă în meciul cu Chindia! Istvan Kovacs era plasat excelent