INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO » Voleu cu călcâiul! Ai mai văzut un astfel de gol? Reușită senzațională în Anglia!

Elisha Sam (23 de ani, atacant) a reușit sâmbătă un supergol pentru Notts County, în „sferturile” de finală ale FA Trophy, 3-1 cu Oxford City.

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2021 08:43 / Actualizat duminica, 28 februarie 2021 09:31

În minutul 73, la scorul de 1-1, belgianul a reluat imparabil, din întoarcere, cu călcâiul! Reușita, asemănătoare unui voleu, va intra fără îndoială pe lista premiului FIFA Pușkaș.

VIDEO. Execuția genială reușită de Elisha Sam în meciul Notts County - Oxford City 3-1

Același Sam izbutise și primul gol al întâlnirii. FA Trophy este o competiție din Marea Britanie disputată între cluburi semi-profesioniste. Anul înființării: 1969.

300.000 de euroeste cota de piață a lui Sam, conform Transfermarkt. Evoluează din august 2020 la Notts, în liga a 5-a engleză

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Leipzig a revenit senzațional în fața lui Monchengladbach și continuă lupta la titlu cu Bayern! Clasamentul din Bundesliga ACUM

Dembele și Messi, decisivi! Catalanii își iau revanșa cu FC Sevilla și pun presiune pe Real Madrid

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”