INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR - LINCOLN

Descătușare în Gruia: „A trecut printr-o perioadă teribilă, a stat 8 luni pe tușă!”

CFR Cluj - Lincoln Red Imps, manșa decisivă a turului 2 preliminar din Liga Campionilor (2-1 în tur), se joacă ACUM. „Feroviarii” conduc cu 1-0 la pauză.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 iulie 2021 21:33 / Actualizat miercuri, 28 iulie 2021 21:34

Toate detaliile despre CFR Cluj - Lincoln Red Imps, AICI!

• Dacă trece de Lincoln, CFR va juca în turul 3 preliminar cu învingătoarea dintre Young Boys Berna și Slovan Bratislava, 0-0 în prima manșă.

Remus Răureanu, jurnalistul Gazetei Sporturilor prezent în studio-ul „Digi Sport Special”, a analizat primele 45 de minute din Gruia:

„Nu cred că mai sunt emoții în privința calificării. Mă bucur pentru Cestor, care a marcat. El a avut o accidentare teribilă, a lipsit vreo 8 luni din cauza unei rupturi la tendonul lui Ahile.

CFR ar trebui să mai marcheze pentru a-și drege moralul, e o echipă criticată în ultima vreme, în ciuda rezultatelor îndeajuns de bune încât să o scoată la capăt. O victorie la un singur gol diferență ar alimenta suspiciunile că echipa nu arată așa cum ar trebui. Cert e că n-ar strica un gol sau două în plus”.

Cestor a deschis scorul în CFR Cluj - Lincoln

Cine o așteaptă pe CFR Cluj în turul 3 preliminar din Champions League:

SLOVAN BRATISLAVA

• Campioana Slovaciei în ultimele 3 sezoane
  • Palmares: Câștigătoarea Cupei Cupelor ('68-'69), 11 titluri în Slovacia și 8 în Cehoslovacia, 9 Cupe ale Slovaciei
  • Valoare lot: 13,8 milioane euro
  • Cel mai bine cotați jucători: Jaromir Zmrhal (mijlocaș, 27 ani) - 1,6 milioane euro, Vladimir Weiss (atacant, 31 ani) - 800.000 euro, David Strelec (atacant, 20 ani) - 800.000 euro Rafael Ratao (brazilian, atacant, 25 ani) - 800.000 euro
  • Antrenor: Vladimir Weiss (slovac, 56 ani)

SAU

YOUNG BOYS BERNA

• Campioana Elveției în ultimele 4 sezoane
  • Palmares: 15 titluri ale Elveției, 7 Cupe ale Elveției
  • Valoare lot: 61,8 milioane euro
  • Cel mai bine cotați jucători: Jean Pierre Nsame (francez, atacant, 28 ani) - 7 milioane euro, Jordan Siebatcheu (francez, atacant, 25 ani) - 5 milioane euro, Felix Mambimbi (atacant, 20 ani) - 5 milioane euro
  • Antrenor: David Wagner

Face schimbările Neluțu Varga la CFR Cluj? Dezvăluirile lui Dan Petrescu: „Toată lumea se pricepe la fotbal și la politică!”

Citește mai multe știri despre CFR Cluj:

Continuă coșmarul pentru Andrei Burcă » Fundașul campioanei s-a reaccidentat și va fi indisponibil la următoarele meciuri

Șumudică aruncă bomba: „Turcii m-au sunat și pentru Sorescu” + Ce spune despre instalarea lui Reghecampf la Craiova