FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Fanii lui Dinamo n-au trecut peste umilința cu FCSB! Scenografia afișată la meciul cu Botoșani: „Totul va fi servit înapoi”

Fanii lui Dinamo nu au depășit umilința din derby-ul cu FCSB, scor 0-6. Au pregătit o scenografie specială la meciul cu FC Botoșani, prin care promit răzbunare.

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 septembrie 2021 20:35 / Actualizat duminica, 19 septembrie 2021 22:38

„Setul” primit de la FCSB în derby-ul de săptămâna trecută îi va urmări mult timp pe dinamoviști. A fost cel mai drastic eșec din istoria clubului, iar ultrașii promit răzbunare.

Astăzi, la meciul cu FC Botoșani, au pregătit o scenografie specială, prin care au răspuns ironiilor rivalilor de la FCSB. După meci, în vestiar, elevii lui Edi Iordănescu au scandat în repetate rânduri: „1, 2, 3, 4 5, 6!”.

Un fileu imens și mai multe rachete de tenis au apărut într-un sector al arenei din Ștefan cel Mare. Mingi de tenis au fost aruncate către teren, cu mesajul: „Bazați-vă pe noi, totul va fi servit înapoi!”.

Probleme cu nocturna în Dinamo - FC Botoșani

În minutul 36, la scorul de 2-0 pentru FC Botoșani, nocturna de pe stadionul Dinamo s-a stins! Partida a fost întreruptă temporar. După aproximativ 10 minute, nocturna și-a revenit și meciul a continuat.

Dinamoviștii au fost în pericol. Dacă instalația ar mai fi cedat o dată, meciul ar fi fost pierdut la „masa verde”, conform prevederilor regulamentare.

VIDEO Nocturna de pe stadionul lui Dinamo a cedat în prima repriză a meciului cu FC Botoșani

Cum a reacționat Mureșan, după ce Bonetti a anunțat că are COVID: „Acum a devenit clar”

EXCLUSIV Soția-avocat a lui Bonetti a trimis facsimilul testului efectuat de antrenor, după ce șefii lui Dinamo au suspectat că italianul îi minte