INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  YOUTH LEAGUE

Cristi Chivu e lider în grupa din UEFA Youth League, peste Real Madrid » Inter U19 a învins-o astăzi pe Sheriff U19

Inter U19, formația antrenată de Cristian Chivu (40 de ani), a învins-o pe Sheriff Tiraspol U19, scor 2-1, și este lider în grupa D din UEFA Youth League.

Articol de GSP - Publicat marti, 19 octombrie 2021 18:50 / Actualizat marti, 19 octombrie 2021 18:50

Cristi Chivu a fost lăudat pentru modul în care a ales să își înceapă cariera. A antrenat o echipă de juniori a lui Inter, apoi a făcut pasul la formația U19, cea care evoluează în grupele UEFA Youth League. Rezultatele sunt unele excelente.

Cristi Chivu, lider cu Inter U19 în UEFA Youth League

Astăzi, Inter U19 a trecut cu 2-1 de revelația Sheriff Tiraspol. Golurile au venit după pauză. Mijlocașul Cesare Casadei a deschis scorul în minutul 50. Reprezentanta Italiei și-a dublat avantajul în minutul 66, când Alizade Carmanov a trimis mingea în propria poartă. Sheriff, cu un lot format în totalitate din fotbaliști moldoveni, a marcat golul de onoare în minutul 83, prin Dumitru Pogreban. Atacantul în vârstă de 17 ani fusese introdus cu câteva secunde înainte.

Inter U19 conduce grupa D din UEFA Youth League. Are 7 puncte după primele 3 runde. Este urmată de Șahtior, cu 6 puncte. Real Madrid, învinsă astăzi de formația din Ucraina, ocupă locul 3, cu 4 puncte. Sheriff încă așteaptă primul punct.

VIDEO Ioan Becali, detalii fabuloase despre transferul lui Chivu la Roma: „Te duci în birou la Ronald Koeman, nu te pui în genunchi, nu te rogi”

Nimeni nu-i mai dădea vreo șansă, dar Lucescu l-a resuscitat » E cel mai prolific vârf: cu el atacă Barcelona!

Se pregătește Legea Refaelov! Procesul de la Curtea de Justiție a Uniunii Europene ar putea avea urmări importante în fotbal

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”