FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FCU CRAIOVA 3-2

Ce l-a deranjat pe Hagi în victoria Farului cu FCU Craiova » Reproșuri pentru jucători

Articol de GSP - Publicat luni, 24 ianuarie 2022 22:45 / Actualizat luni, 24 ianuarie 2022 23:10

Gică Hagi a analizat prestația jucătorilor săi după ce Farul s-a impus cu emoții în meciul cu FC Craiova, 3-2.

Antrenorul constănțenilor a lăudat jocul prestat de echipa sa, până la 3-0, și s-a declarat dezamăgit de jucătorii care au intrat de pe bancă.

Nicolo Napoli s-a certat cu arbitrul după fluierul final, dar a apărut cu alt discurs la interviuri
Farul - FCU Craiova 3-2

Ce l-a deranjat pe Hagi în victoria Farului cu FCU Craiova: „Jucătorii care au intrat de pe bancă nu au adus nimic”

„Până în minutul 60 am jucat extraordinar. Am marcat 3 goluri, am jucat bine. Dar au venit schimbările, iar jucătorii care au intrat de pe bancă nu au adus nimic.

Au venit golurile lor și ne-am făcut meciul dificil. Per total, meritam victoria. Sunt puncte importante câștigate.

Cât ne-a dominat Craiova? A avut ocazii, dar noi am avut mai multe, chiar și în repriza a doua. Dar jucătorii au tratat individual fazele, toți se gândeau la gol. Toate acțiunile s-au terminat greșit. S-au făcut alegeri greșite.

În vestiar, la pauză, toți am vrut să fim serioși și în repriza a doua. Am jucat bine până au venit schimbările. Din păcate, nici eu nu am fost inspirat. Jucătorii intrați nu au adus plusul tehnic și tactic și nici prospețime”, a declarat Gică Hagi la Look Sport.

Clasamentul Ligii 1, după Farul - FCU Craiova 3-2

Farul își consolidează locul în play-off. Are 35 de puncte, la fel ca CS Universitatea Craiova. Avansul față de Rapid, prima de sub linie, este de 3 lungimi. FCU Craiova rămâne pe poziția a 14-a, cu 19 puncte.

Fază controversată în Farul - FCU Craiova » Penalty pentru olteni, refuzat chiar de arbitrul pe care l-au recuzat!