FOTBAL  »  LIGA 3  »  FCSB 2 - DINAMO 2

FCSB 2, scor de tenis cu Dinamo 2 » Andrei Burlacu a făcut spectacol

Andrei Burlacu/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 mai 2022 15:50 / Actualizat sambata, 14 mai 2022 16:22

FCSB 2 a zdrobit-o pe Dinamo 2, scor 6-0, într-un meci din etapa #8 din play-out-ul seriei 4 din Liga a 3-a.

Prima repriză dintre cele două echipe a fost una echilibrată. Până în minutul 45, scorul a rămas 0-0, însă roș-albaștrii au punctat de două ori chiar înainte de pauză, înainte să se dezlănțuie în repriza secundă.

Decizia prin care Rotaru o „predă” pe Universitatea Craiova în fața lui CFR Cluj și-i diminuează speranțele lui FCSB la titlu
CFR CLUJ - CSU CRAIOVA

FCSB 2 - Dinamo 2, scor 6-0

Trupa din Berceni a deschis scorul în minutul 45+1, prin Luca Mitrică. Două lungimi mai târziu, în minutul 45+3, FCSB 2 și-a dublat avantajul, prin reușita lui Andrei Burlacu.

La 5 minute după pauză, roș-albaștrii au punctat din nou. Matei Tănase a marcat din penalty și a dus scorul la 3-0 pentru FCSB 2.

Andrei Burlacu, jucător cu 3 meciuri în acest sezon de Liga 1, a dus scorul la 4-0, în minutul 66. 12 minute mai târziu, jucătorul venit de la Universitatea Craiova a reușit hattrick-ul. Burlacu nu s-a oprit, iar în minutul 82 a reușim să marcheze al patrulea său gol.

După această victorie, FCSB 2 a ajuns la 45 de puncte și ocupă primul loc în play-out-ul seriei a 4-a din Liga a 3-a. Dinamo 2 este a 5-a în clasament, poziție de retrogradare, cu 22 de puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”