FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - PETROLUL 1-0

Reacția lui Panduru după victoria la limită obținută de CFR Cluj: „E meciul pe care-l vrea Petrescu” + Se ia de un jucător

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2022 07:07 / Actualizat duminica, 02 octombrie 2022 09:46

Basarab Panduru s-a declarat nemulțumit de prestația celor două formații, după CFR Cluj – Petrolul 1-0.

CFR Cluj a învins-o pe greu pe nou promovată, cu un gol marcat în minutul 90+1, la capătul unui meci lipsit de spectaculozitate.

Decizia prin care Petrescu a câștigat cu Petrolul » Manea: „Dau mai tare cu capul de când m-am lovit”
CFR CLUJ - PETROLUL 1-0

Basarab Panduru, după CFR Cluj – Petrolul: „E meciul pe care-l vrea Dan Petrescu”

La finalul partidei, Basarab Panduru a criticat jocul celor două echipe și l-a arătat cu degetul pe Claudiu Petrila pentru prestația sa.

„E greu să extragi ceva. A fost o primă repriză foarte slabă, iar după pauză s-a continuat la fel. Este meciul pe care îl vrea Dan Petrescu.  Bine, dacă se putea să marcheze în minutul 90+4, ca să fie sigur că nu mai au timp adversarii...

E tipic CFR-ului victoria asta din nimic, când nimeni nu mai crede. E un corner şi de acolo iese golul. Te întrebi cum câștigă. Îl scoate pe Braun şi îl bagă pe Manea şi te întrebi ce schimbare e asta. Dar uite că este!

După care ne mai întrebăm de ce nu joacă Petrila. Am văzut! Pentru că joacă doar pentru el, nu pentru echipă. S-a văzut”, a spus Panduru la OrangeSport.

Pentru mine victoria e importantă, nu mă interesează cum câștig, putem să dăm gol la ultima fază, autogol, nu contează. A fost un teren greu, adversarul s-a apărat tot meciul. Vreau să-mi felicit echipa, am câștigat 3 puncte importante.