INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CHELSEA - AC MILAN 3-0

Ce note a luat Tătărușanu în presa din Italia, după 0-3 cu Chelsea în Ligă: „Nu a părut sigur, a lăsat mingea să treacă la centrări”

Ciprian Tătărușanu / Sursă foto: Imago

Articol de GSP - Publicat joi, 06 octombrie 2022 08:33 / Actualizat joi, 06 octombrie 2022 09:44

Titular în Chelsea - AC Milan 3-0, Ciprian Tătărușanu nu a putut evita scorul de neprezentare încasat de campioana Italiei pe „Stamford Bridge”. Goalkeeper-ul de 36 de ani al „diavolilor” a fost analizat de presa din „Cizmă” după confruntarea de aseară.

Fără vină la golurile londonezilor, Tătărușanu a primit notă de trecere din partea jurnaliștilor italieni. Românul a avut câteva parade importante în prima repriză, dar a fost doar spectator la recitalul ofensiv dat de Chelsea după pauză.

Etapa #3

Ciprian Tătărușanu, sub lupa presei din Italia după Chelsea - AC Milan 3-0

„Tătărușanu 6 - „A avut o intervenție remarcabilă în primele minute, să evite golul lui Mount. Nu am putut să facă nimic la golurile înscrise de echipa engleză”, a titrat Eurosport Italia

Tătărușanu 5,5 - Unde a putut, a intervenit. În special în prima repriză, când a gestionat trei faze periculoasă ale albaștrilor. Nu a fost responsabil pentru niciunul dintre goluri”, au notat cei de la tuttomercatoweb.com.

Publicațiile apropiate de milanezi au remarcat, totuși, lentoarea etalată de Tătărușanu în unele momente ale partidei.

„Tătărușanu 5 - Nu a părut sigur în poartă. Golul lui James a fost la colțul scurt. A lăsat mingea să treacă la centrările încete, fără să iasă din poartă”, a fost analiza mai aspră a celor de la sempermilan.it, citați de digisport.ro

Ciprian Tătărușanu a încasat trei goluri de la Chelsea

Ciprian Tătărușanu a fost titular în cel mai important meci al serii de miercuri din Champions League. Portarul român a fost învins de 3 ori în partida care o lasă momentan pe Milan pe loc de Europa League.

La prima reușită a londonezilor, Tătă a respins o lovitură de cap a lui Thiago Silva și a fost bătut ulterior de Fofana. Apoi, Aubameyang l-a executat din careul mic, portarul român nici n-a mai avut timp să reacționeze. James a închis tabela cu o „rachetă” expediată la colțul scurt.

+21 FOTO

VIDEO + FOTO Tătărușanu, meci de coșmar pe terenul lui Chelsea! Toate rezultatele serii din Champions League: a plouat cu goluri

„Hoție pe față! Nu e coincidență” » Barcelona face plângere la UEFA împotriva arbitrului VAR de la meciul cu Inter: 3 capete de acuzare