INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  COREEA DE SUD - GHANA 2-3

FOTO Încă un thriller la Campionatul Mondial » 5 goluri în Coreea de Sud - Ghana, meci de excepție în grupa lui Ronaldo!

Ghana a învins-o pe Coreea de Sud, scorul 3-2, în runda secundă a grupei H de la Campionatul Mondial. +29   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 28 noiembrie 2022 17:00 / Actualizat luni, 28 noiembrie 2022 17:03

Salisu a deschis scorul în minutul 24, ca urmare a unei faze fixe executate de Jordan Ayew și bâjbâite de apărarea sud-coreeană. Naționala lui Otto Addo și-a mărit avantajul până la pauză: Mohammed Kudus a deviat pe spate, cu capul, o centrare perfectă semnată de același Jordan Ayew ('34).

Te plimbi cu gondola prin mall și faci shopping » Imagini senzaționale surprinse de reporterii GSP în Qatar
CM QATAR

Coreea de Sud - Ghana 2-3, încă un meci superb de la Campionatul Mondial

Coreea de Sud a revenit fantastic de la pauză și a egalat în decurs de 3 minute - '58 - '61 -, „dublă” izbutită de atacantul Cho, care de fiecare dată a primit din stânga și a finalizat excelent cu capul.

Dar Kudus avea să le taie elanul elevilor lui Paulo Bento. Mijlocașul lui Ajax a finalizat fără preluare din careu și l-a prins pe contre-pied pe goalkeeperul Seung-Gyu Kim ('69). De această dată, Ghana a reușit să-și păstreze avantajul.

FOTO. Coreea de Sud - Ghana, cele mai spectaculoase imagini ale partidei

Ghana - Coreea de Sud / Sursă foto: Guliver/Getty Images
+25 FOTO

Clasamentul grupei H de la Campionatul Mondial

FINAL » Coreea de Sud - Ghana 2-3

Coreea de Sud - Ghana, echipe de start

Coreea de Sud: Kim Seung-Gyu - Kim Moon-Hwan, Kim Young-Kwon, Kim Min-Jae, Kim Jin-Su - Hwang, Jung - Kwon, Jeong, Son - Cho
Rezerve: Cho Yu-Min, Hong Chul, Hwang hee-Chan, Hwang Ui-Jo, Jo Hyeon-Woo, Kim Tae-Hwan, Kwon, Lee Jae-Sung, Lee Kang-In, Na Sang-Ho, Paik Seung-Ho, Song Bum-Keun, Song Min-Kyu, Son Jun-Ho, Yoon Jong-Gyu
Selecționer: Paulo Bento

Ghana: Ati-Zigi - Lamptey, Amartey, Salisu, Mensah - Partey, Abdul Samed, Kudus - A. Ayew, Williams, J. Ayew
Rezerve: Afriyie, Aidoo, Baba, Bukari, Danland, Djiku, Fatawu, Kyereh, Nurudeen, Odoi, Owusu, Seidu, Semenyo, Sowah, Sulemana
Selecționer: Otto Addo

Stadion: Education City, Doha
Arbitru: Anthony Taylor / Asistenți: Gary Beswick și Adam Nunn (toți din Anglia)

VIDEO. Corespondență GSP din Qatar: Arabii au construit o insulă artificială, în care au investit până acum 20 de miliarde de euro

Naționala de la CM care l-a cucerit pe Basarab Panduru: „Joacă fotbal de calculator. Nu e omenesc!”

VIDEO + FOTO Imaginile din Spania - Germania fac înconjurul lumii! » Ce au afișat qatarezii, ca replică la protestul nemților cu mâinile la gură

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”