FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CS MIOVENI 5-1

Gigi Becali a explicat înlocuirea lui Oaidă din minutul 25: „Ca să dea Edjouma gol!” + a criticat un singur jucător din meciul cu Mioveni

FCSB a câștigat clar meciul cu CS Mioveni, 5-1, din etapa a 19-a din Superliga României. Gigi Becali (64 de ani), finanțatorul vicecampioanei, a fost mulțumit de ce a văzut. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 05 decembrie 2022 21:25 / Actualizat luni, 05 decembrie 2022 21:28

Răzvan Oaidă a fost înlocuit în minutul 25 cu Malcom Edjouma. Becali a explicat înlocuirea: „Am întrebat și eu. Mi-a zis să a fost o schimbare tactică. A intrat Edjouma ca să dea gol. Foarte bine a făcut Pintilii! Ce rost avea Oaidă pe teren? Noi jucăm defensiv cu Mioveni? Ce rost avea Oaidă? Dacă nu era 2-0, schimbam și un fundaș lateral, băgam un atacant. Jucam 3-4-3 atunci!”.

Gigi Becali, după FCSB - CS Mioveni 5-1

„Am jucat cu o echipă care numai fotbal nu juca. Ce să îmi placă? Nu pot să spun... Dar noi jucăm un fotbal frumos, și în meciurile trecute. Am dominat, avem mingea, așa cum îmi place mie. Să vedem, acum e Pintilii antrenor. Ce rost are să mă gândesc la altul acum?

El le-a dat ce au vrut, antrenamente cu mingea, fără plictiseală, fără multe scheme tactice. Am văzut și o atitudine agresivă, un presing foarte sus. E ca atunci când erau Pintilii și Bourceanu pe teren, punem presiune.

Coman a dat un gol frumos, dar nu e relevant. Adversarul a fost slab. Trebuie să vedem mult mai multe de la el pentru a juca”, a spus Gigi Becali la „Fotbal Show” de la Prima Sport.

Omrani joacă în zeflemea. Nu contează meciul, trebuie să dai ca Hagi, să dai 8 goluri. Dacă joacă așa, ia ieși tu pe bancă la pauză. Joacă serios, tată! Dar eu am mare încredere în el
- Gigi Becali, finanțator FCSB

VIDEO. Atmosfera de pe Arena Națională la meciul FCSB - CS Mioveni

Stupoare pe teren, în FCSB - CS Mioveni » Schimbare la roș-albaștri după 24 de minute: „Antrenorul Gigi Becali a fost inspirat”