Esti aici:

Europa League Qualification: lista de echipe participante

Lokomotiv Plovdiv

Slavia Sofia

PFC CSKA-Sofia

Ludogorets Razgrad

Tottenham

Granada

Wolfsburg

AC Milano

Reims

FC Rostov

Dinamo Moscow

Dynamo Kiev

Willem

PSV Eindhoven

Alkmaar

Standard Liege

Sporting Charleroi

Gent

Rio Ave

Sporting CP

Benfica

Servette FC

FC Basel

FC St. Gallen

BSC Young Boys

FC Vaduz

LASK

Rapid Wien

Galatasaray

Besiktas

Alanyaspor

Aris Thessaloniki FC

AEK Athens

PAOK Thessaloniki FC

OFI Crete

FCSB

CFR Cluj

FC Botoşani

U Craiova

Vojvodina

Partizan Belgrade

FK Crvena Zvezda

Hajduk Split

Dinamo Zagreb

Osijek

Rijeka

NK Lokomotiva

Maribor

Molde

Rosenborg

Rangers

FCI Levadia

Shirak

Anorthosis

Linfield

Klaksvik

KR Reykjavik

KF Tirana

BATE Borisov

Glentoran

FK Neftchi

HB Torshavn

Dinamo Tbilisi

TNS

Kairat Almaty

FH Hafnarfjordur

FC Sheriff

Celtic

Dinamo Minsk

Zrinjski Mostar

Maccabi Haifa

Malmoe FF

FC Copenhaga

B36 Torshavn

Apollon Limassol

Legia Warszawa

Djurgaarden

Shakhtyor Soligorsk

Ruzomberok

Slovan Liberec

Barry Town

Valletta

Bohemian FC

Omonia Nicosia

Ferencvaros

Zeljeznicar

Zilina

Hibernians

Flora Tallinn

Hammarby

APOEL Nicosia

Maccabi Tel Aviv

Zeta

Beitar Jerusalem

Derry City

Ventspils

FK Sarajevo

Keshla

NSI Runavik

Buducnost Podgorica

IFK Gothenburg

FC Santa Coloma

Slovan Bratislava

FC Inter

Tre Fiori

Lech Poznan

Renova

KF Shkendija

Shamrock Rovers

Viktoria Plzen

Fehervar FC

Breidablik

Borac Banja Luka

Motherwell

Tre Penne Galazzano

Sutjeska

Nomme JK Kalju

CS Fola Esch

Zalgiris Vilnius

Qarabag FK

La Fiorita Montegiardino

Lincoln Red Imps FC

Dundalk

FC Midtjylland

FC Astana

Olimpija Ljubljana

Hapoel Beer Sheva

Alashkert FC

Ordabasy Shymkent

Aberdeen

Connah's Q.

FC Differdange 03

Viking

Kukesi

SoenderjyskE

NK Celje

Lokomotivi Tbilisi

Teuta Durres

Suduva

Coleraine

FK Sileks

Budapest Honved

Bodoe/Glimt

Jablonec

Dinamo Brest

Cracovia

Honka

Europa FC

Laci

Floriana

KuPS

Mura

AGF

Piast Gliwice

Bala Town

Riteriai

Vikingur Reykjavik

Dinamo Batumi

FC Progres Niederkorn

Kaisar Kyzylorda

FK Kauno Zalgiris

Shkupi

Saburtalo

Sumqayit

Paide Linnameeskond

Ilves

Hartberg

DAC 1904 Dunajska Streda

Valmieras FK

Dinamo-Auto

Desna

RFS

Puskas FC Academy

CS Petrocub

Riga FC

FK Iskra

St Joseph's

Petange

FC Kolos Kovalivka

FC Prishtina

Gjilani

Drita

Sirens FC

FC Sfintul Gheorghe

Inter Club d'Escaldes

UE Engordany

TSC Backa Topola

Ararat Armenia

Artsakh

Coleraine/La Fiorita Montegiardino

NSI Runavik/Barry Town

UE Engordany/Zeta

St Joseph's/B36 Torshavn

Lincoln Red Imps FC/FC Prishtina

Glentoran/HB Torshavn

FC Santa Coloma/FK Iskra

Tre Penne Galazzano/Gjilani

Maccabi Haifa/Zeljeznicar

Nomme JK Kalju/Mura

Ferencvaros/Dinamo Zagreb

Omonia Nicosia/FK Crvena Zvezda

FC Midtjylland/Young Boys

Qarabag FK/Molde

Gent/Rapid Wien

PAOK Thessaloniki FC/Benfica

Dynamo Kiev/Alkmaar

Maccabi Tel Aviv/Dynamo Brest

Aris Thessaloniki FC/FC Kolos Kovalivka

KuPS/Slovan Bratislava

Ararat Armenia/CS Fola Esch

Linfield/Floriana

Flora Tallinn/KR Reykjavik

Riga FC/Tre Fiori

Inter Club d'Escaldes/Dundalk

Djurgaarden/Europa FC

FK Sileks/Drita

Botosani/KF Shkendija

Bala Town/Standard Liege

Riteriai/Slovan Liberec

Osijek/Basel

FC Astana/Buducnost Podgorica

Kukesi/Wolfsburg

Hibernians/Fehervar FC

OFI Crete/Apollon Limassol

Olimpija Ljubljana/Zrinjski Mostar

Piast Gliwice/Hartberg

Servette/Reims

FK Neftchi/Galatasaray

IFK Gothenburg/FC Koebenhavn

Borac Banja Luka/Rio Ave

Ventspils/Rosenborg

Laci/Hapoel Beer Sheva

B36 Torshavn/TNS

TSC Backa Topola/FC FCSB

FC Progres Niederkorn/Willem II

FC Sfintul Gheorghe/Partizan Beograd

Lokomotiv Plovdiv/Tottenham Hotspur

Renova/Hajduk Split

DAC 1904 Dunajska Streda/Jablonec

Shamrock Rovers/AC Milan

Kaisar Kyzylorda/APOEL Nicosia

Lokomotivi Tbilisi/Dinamo Moscow

Coleraine/Motherwell

Teuta Durres/Granada

Hammarby/Lech Poznan

Viking/Aberdeen

PFC CSKA-Sofia/BATE Borisov

Budapest Honved/Malmoe FF

Lincoln Red Imps FC/Rangers

Connah's Quay/Dinamo Tbilisi

Maccabi Haifa/Zeljeznicar/Kairat Almaty

Nomme JK Kalju/Mura/AGF

Maccabi Haifa/Kairat Almaty

Mura/AGF

Floriana/Flora Tallinn

Ararat Armenia/NK Celje

Djurgaarden/CFR Cluj

KuPS/Suduva

FK Sarajevo/Buducnost Podgorica

Riga FC/Celtic

Legia Warszawa/Drita

FC Sheriff/Dundalk

Klaksvik/Dinamo Tbilisi

Hapoel Beer Sheva/Motherwell

Viktoria Plzen/SoenderjyskE

Rosenborg/Alanyaspor

Mura/PSV Eindhoven

St. Gallen/AEK Athens

Wolfsburg/Desna

Basel/Anorthosis

PFC CSKA-Sofia/B36 Torshavn

Sporting CP/Aberdeen

LASK/DAC 1904 Dunajska Streda

Sporting Charleroi/Partizan Beograd

Apollon Limassol/Lech Poznan

Besiktas/Rio Ave

AC Milan/Bodoe/Glimt

FC Koebenhavn/Piast Gliwice

Rijeka/FC Kolos Kovalivka

Malmoe FF/NK Lokomotiva

Granada/Lokomotivi Tbilisi

KF Shkendija/Tottenham Hotspur

FC Rostov/Maccabi Haifa

FC FCSB/Slovan Liberec

APOEL Nicosia/Zrinjski Mostar

Standard Liege/Vojvodina

Fehervar FC/Reims

Willem II/Rangers

Galatasaray/Hajduk Split