România •
Play-out Liga 1
•
Etapa 14
Spania •
Segunda Division
•
Etapa 41
Italia •
Serie B Promotion Playoff
•
final
Internaţional •
Amicale
•
Etapa 1
Argentina •
Copa de la Superliga
•
final
Argentina •
Primera C Promotion Playoff
•
1/2
Argentina •
Federal A - Promotion - Playoff
•
1/2
Austria •
Bundesliga Europa League Playoff
•
final
Bulgaria •
North-West Third League
•
Etapa 30
Dum, 02.06
21:00
21:00
Kom (Berkovitsa)
3
Akademik Svishtov
0
Dum, 02.06
21:00
21:00
Първа атомна (Козлодуй)
5
Botev (Lukovit)
0
Dum, 02.06
21:00
21:00
Янтра (Полски Тръмбеш)
0
Трявна
1
Dum, 02.06
21:00
21:00
Partizan Cherven Bryag
1
Павликени
2
Dum, 02.06
21:00
21:00
Вихър (Славяново)
1
Yantra
1
Dum, 02.06
21:00
21:00
Spartak Pleven
3
Левски 2007 (Левски)
0
Dum, 02.06
21:00
21:00
Bdin Vidin
5
Lokomotiv Mezdra
0
Dum, 02.06
21:00
21:00
Локомотив (Дряново)
2
Sevlievo
1
Bulgaria •
South-East Third League
•
Etapa 34
Cehia •
1. Liga Qualification
•
final
China •
Super League
•
Etapa 12
China •
China League
•
Etapa 12
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 25
Danemarca •
2. Division Relegation Group
•
Etapa 8
Danemarca •
1. Division Relegation Playoff Grp. 2
•
Etapa 8
Danemarca •
2. Division Promotion Group
•
Etapa 8
Danemarca •
Ligaen U17
•
Etapa 26
Danemarca •
Superligaen Qualification
•
final
Danemarca •
3F Ligaen Qualification Group
•
Etapa 8
Elveţia •
Super League Qualification
•
final
Franţa •
Ligue 1 Qualification
•
final
Franţa •
Ligue 2 Qualification
•
final
Germania •
Oberliga NOFV-Sud
•
Etapa 29
Dum, 02.06
15:00
15:00
BSG Chemie Leipzig
2
FC Eilenburg
1
Dum, 02.06
15:00
15:00
Askania Bernburg
1
Einheit Rudolstadt
2
Dum, 02.06
15:00
15:00
Union Sandersdorf
1
FC International Leipzig
4
Dum, 02.06
15:00
15:00
VfB Krieschow
2
FSV Luckenwalde
4
Dum, 02.06
15:00
15:00
VfL Halle 96
7
BSG Wismut Gera
4
Dum, 02.06
15:00
15:00
Plauen
3
BW Zorbau
2
Dum, 02.06
15:00
15:00
Carl Zeiss Jena II
1
FSV Wacker Nordhausen II
1
Dum, 02.06
15:00
15:00
Hohenstein-Ernstthal
4
Ludwigsfelder FC
2
Germania •
Oberliga NOFV-Nord
•
Etapa 29
Dum, 02.06
15:00
15:00
TeBe Berlin
4
FC Anker Wismar
0
Dum, 02.06
15:00
15:00
1. FC Lok Stendal
5
Malchower SV
4
Dum, 02.06
15:00
15:00
TSG Neustrelitz
1
Brandenburger SC Sued
1
Dum, 02.06
15:00
15:00
CFC Hertha 06
2
SV Altluedersdorf
5
Dum, 02.06
15:00
15:00
FC Strausberg
0
SV Lichtenberg 47
0
Dum, 02.06
15:00
15:00
Staaken
3
SpVg BW 90 Berlin
2
Dum, 02.06
15:00
15:00
Torgelower SV Greif
1
Hertha Zehlendorf
1
Dum, 02.06
15:00
15:00
Hansa Rostock II
4
Greifswalder SV
2
Germania •
Oberliga Mittelrhein
•
Etapa 28
Dum, 02.06
16:15
16:15
DJK BW Friesdorf
1
FC Hennef 05
3
Dum, 02.06
16:00
16:00
FC Wegberg-Beeck
1
Bergisch Gladbach
2
Dum, 02.06
16:00
16:00
FC Huerth
-
TSC Euskirchen
-
Dum, 02.06
18:30
18:30
Viktoria Arnoldsweiler
0
Dueren
3
Dum, 02.06
16:30
16:30
Siegburger SV 04
2
SV Deutz 05
2
Dum, 02.06
16:00
16:00
Borussia Freialdenhoven
0
SpVg Frechen 20
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
VfL Alfter
1
VfL Vichttal
2
Dum, 02.06
15:00
15:00
SV Breinig
3
SSV Merten
2
Germania •
Oberliga Niederrhein
•
Etapa 34
Dum, 02.06
16:00
16:00
FSV Duisburg
2
VfB Hilden
5
Dum, 02.06
16:00
16:00
SC Duesseldorf West
1
TuRU Duesseldorf
3
Dum, 02.06
16:00
16:00
FC Bocholt
1
Ratinger SV
1
Dum, 02.06
16:00
16:00
SW Essen
9
VfB Speldorf
1
Dum, 02.06
16:00
16:00
VfB Homberg
0
Union Nettetal
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
Velbert
1
FC Monheim
3
Dum, 02.06
16:00
16:00
Sportfreunde Baumberg
5
SC Velbert
3
Germania •
Oberliga Promotion Group South
•
Etapa 2
Internaţional •
COSAFA Cup Final Stage
•
1/4
Internaţional •
Toulon Tournament Grp. A
•
Etapa 1
Internaţional •
World Cup U20 Final Stage
•
1/8
Internaţional •
Friendlies
Italia •
Serie C Promotion Playoff Final Stage
•
1/2
Italia •
Serie D Championship Playoff
•
final
Japonia •
J. League 2
•
Etapa 16
Dum, 02.06
08:00
08:00
Yokohama FC
2
FC Ryukyu
1
Dum, 02.06
08:00
08:00
Montedio Yamagata
1
Kagoshima United
0
Dum, 02.06
07:05
07:05
Avispa Fukuoka
1
Omiya Ardija
1
Dum, 02.06
08:00
08:00
Tokyo Verdy
1
Kyoto Sanga FC
4
Dum, 02.06
10:00
10:00
JEF United Chiba
1
V-Varen Nagasaki
4
Dum, 02.06
10:00
10:00
Machida Zelvia
2
Tochigi SC
2
Dum, 02.06
08:00
08:00
Zweigen Kanazawa
0
Tokushima Vortis
0
Japonia •
J. League 3
•
Etapa 10
Norvegia •
3. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 8
Dum, 02.06
18:30
18:30
Traeff
0
Loerenskog
3
Dum, 02.06
17:00
17:00
Leknes
0
Bodoe/Glimt 2
1
Dum, 02.06
17:00
17:00
Finnsnes
4
Hoenefoss
2
Dum, 02.06
19:00
19:00
Lokomotiv Oslo FK
5
Frigg
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
Kongsvinger 2
0
Steinkjer
1
Dum, 02.06
14:00
14:00
Skjervoey
1
Gjelleraasen
3
Dum, 02.06
19:00
19:00
Ullern
2
Droebak/Frogn
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
Lillestroem 2
2
Melbo
2
Dum, 02.06
15:00
15:00
FK Toensberg
0
Ready
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
Floeya
1
Skjetten
0
Dum, 02.06
19:00
19:00
Lyn
0
Oern-Horten
0
Norvegia •
1. Division
•
Etapa 10
Norvegia •
1. Division
•
Etapa 8
Norvegia •
2. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 8
Portugalia •
Campeonato de Portugal Promotion Playoff
•
1/4
Rusia •
PFL Zone West
•
Etapa 26
Rusia •
PFL Zone Center
•
Etapa 26
Rusia •
Premier League Qualification
•
final
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Dum, 02.06
21:00
21:00
Ottawa Fury
4
Charlotte Independence
1
Dum, 02.06
03:00
03:00
Tulsa Roughnecks FC
2
Austin Bold
3
Dum, 02.06
03:00
03:00
Colorado Springs Switchbacks FC
1
Fresno FC
0
Dum, 02.06
03:30
03:30
Orange County SC
2
Rio Grande Valley FC
1
Dum, 02.06
04:00
04:00
OKC Energy FC
0
LA Galaxy II
0
Dum, 02.06
03:00
03:00
Birmingham Legion
0
Tampa Bay Rowdies
2
Dum, 02.06
05:00
05:00
Tacoma Defiance
1
El Paso Locomotive
2
Dum, 02.06
05:30
05:30
Reno 1868 FC
4
Las Vegas Lights FC
0
Dum, 02.06
06:00
06:00
Sacramento Republic FC
2
San Antonio FC
1
SUA •
NWSL
•
Etapa 1
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
Dum, 02.06
23:05
23:05
Minnesota United
2
Philadelphia Union
3
Dum, 02.06
04:45
04:45
FC Dallas
2
Seattle Sounders FC
1
Dum, 02.06
03:05
03:05
DC United
1
San Jose Earthquakes
1
Dum, 02.06
03:40
03:40
Colorado Rapids
3
FC Cincinnati
1
Dum, 02.06
03:40
03:40
Houston Dynamo
1
Sporting Kansas City
1
Dum, 02.06
05:45
05:45
Portland Timbers
2
Los Angeles FC
3
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Spania •
Segunda B Relegation Playoff
•
final
Spania •
Segunda B Promotion Playoff
•
1/2
Dum, 02.06
19:30
19:30
Recreativo Huelva
1
Fuenlabrada
1
Dum, 02.06
20:30
20:30
Logrones
3
CD Badajoz
3
Dum, 02.06
20:30
20:30
Mirandes
2
Atletico Madrid B
1
Dum, 02.06
20:30
20:30
Melilla
2
Villarreal B
1
Dum, 02.06
21:00
21:00
Ponferradina
2
UD Cornella
0
Dum, 02.06
20:30
20:30
Hercules
0
Barakaldo
0
Dum, 02.06
20:30
20:30
Cartagena
2
Real Madrid Castilla
0
Dum, 02.06
13:00
13:00
Atletico Baleares
1
Racing Santander
1
Suedia •
2. Division Norrland
•
Etapa 10
Suedia •
2. Division Vaestra Goetaland
•
Etapa 10
Suedia •
Allsvenskan
•
Etapa 12
Suedia •
2. Division Oestra Goetaland
•
Etapa 10
Suedia •
2. Division Soedra Svealand
•
Etapa 10
Suedia •
2. Division Norra Svealand
•
Etapa 10
Dum, 02.06
16:00
16:00
Enkoeping
4
IFK Mora FK
1
Dum, 02.06
15:00
15:00
Karlbergs BK
2
Sundbybergs IK
1
Dum, 02.06
16:00
16:00
Gamla Upsala
1
Kvarnsvedens IK
1
Dum, 02.06
17:30
17:30
FC Gute
1
Hudiksvalls FF
1
Dum, 02.06
16:00
16:00
Valbo FF
0
Kungsaengens IF
0
Dum, 02.06
17:00
17:00
Taeby FK
1
IFK Lidingoe
0
Dum, 02.06
17:00
17:00
Skiljebo SK
2
IFK Stocksund
2
Suedia •
1. Division South
•
Etapa 11
Dum, 02.06
15:00
15:00
Lindome GIF
1
Aatvidaberg
3
Dum, 02.06
15:00
15:00
Lunds BK
0
Tvaaaakers IF
1
Dum, 02.06
18:00
18:00
Skoevde AIK
1
Eskilsminne IF
0
Dum, 02.06
17:00
17:00
Oskarshamns AIK
0
FC Trollhaettan
1
Dum, 02.06
18:00
18:00
IFK Vaernamo
0
Ljungskile
2
Dum, 02.06
17:00
17:00
Assyriska IK
3
IK Oddevold
1
Dum, 02.06
17:00
17:00
Landskrona BoIS
0
Kristianstad FC
1
Dum, 02.06
16:00
16:00
Utsiktens BK
4
Torns IF
1
Suedia •
2. Division Norra Goetaland
•
Etapa 10
Suedia •
Superettan
•
Etapa 11
Suedia •
1. Division North
•
Etapa 11
Dum, 02.06
18:30
18:30
Umeaa
1
Gefle
0
Dum, 02.06
18:00
18:00
Vasalunds IF
1
Sandvikens IF
1
Dum, 02.06
17:00
17:00
Carlstad United
0
FC Linkoeping City
0
Dum, 02.06
17:00
17:00
Sollentuna FF
6
IF Sylvia
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
Karlstad BK
0
Bodens BK
1
Dum, 02.06
16:00
16:00
Akropolis IF
4
Team TG FF
0
Dum, 02.06
16:00
16:00
Rynninge
1
Karlslunds IF HFK
1