România •
Liga 1
•
Etapa 8
Anglia •
Championship
•
Etapa 6
Spania •
LaLiga2
•
Etapa 5
Italia •
Serie B
•
Etapa 3
Franţa •
Ligue 1
•
Etapa 5
Anglia •
League Two
•
Etapa 7
Anglia •
Premier League 2 Division 1
•
Etapa 4
Argentina •
Primera B Metropolitana Group Phase
•
Etapa 22
Fri, 10.09
21:30
21:30
Huracan Las Heras
3
Sol de Mayo
1
Fri, 10.09
21:30
21:30
Defensores de Pronunciamiento
0
CA Chaco For Ever
2
Fri, 10.09
21:30
21:30
Gimnasia y Tiro
4
Douglas Haig
2
Fri, 10.09
21:30
21:30
Sansinena BB
1
Club Sportivo Penarol
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
Ferro Carril Oeste General Pico
1
Club Cipolletti
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
Juventud Unida Gualeguaychu
1
Sportivo Las Parejas
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
Circulo Deportivo
2
Ciudad de Bolivar
2
Fri, 10.09
21:00
21:00
CASD Camioneros
2
Deportivo Madryn
2
Fri, 10.09
21:30
21:30
Juventud Unida Universitario
0
Olimpo
0
Sat, 11.09
02:30
02:30
Sportivo Belgrano
1
Racing de Cordoba
1
Sat, 11.09
02:30
02:30
Union de Sunchales
1
Crucero del Norte
0
Sat, 11.09
01:00
01:00
Sarmiento de Resistencia
0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
0
Fri, 10.09
22:00
22:00
Desamparados
2
Sportivo Estudiantes
2
Fri, 10.09
22:00
22:00
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
2
Central Norte
0
Fri, 10.09
22:00
22:00
Villa Mitre
0
Independiente Chivilcoy
1
Argentina •
Primera Nacional Group Phase
•
Etapa 25
Fri, 10.09
21:30
21:30
Temperley
2
Club Atletico Mitre
0
Fri, 10.09
21:30
21:30
Almagro
5
Brown de Adrogue
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
Tristan Suarez
2
Barracas Central
2
Fri, 10.09
21:00
21:00
Santamarina
0
San Martin San Juan
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
CA Defensores de Belgrano
2
Villa Dalmine
0
Fri, 10.09
20:30
20:30
Ferro Carril Oeste
6
Independiente Rivadavia
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
Deportivo Riestra
2
Nueva Chicago
0
Sat, 11.09
02:00
02:00
Estudiantes de Rio Cuarto
1
Atlanta
2
Sat, 11.09
01:10
01:10
Gimnasia Mendoza
1
Chacarita Juniors
1
Fri, 10.09
22:30
22:30
Agropecuario
1
CA Alvarado
0
Fri, 10.09
22:00
22:00
Deportivo Maipu
0
Club Atletico Estudiantes
0
Austria •
Regionalliga Middle
•
Etapa 9
Austria •
Regionalliga East
•
Etapa 7
Austria •
2. Liga
•
Etapa 7
Belgia •
First Division A
•
Etapa 7
Belgia •
First Division B
•
Etapa 4
Bulgaria •
First Professional League
•
Etapa 7
Cehia •
FNL
•
Etapa 7
Cipru •
2. Division
•
Etapa 1
Croaţia •
2. Division
•
Etapa 4
Croaţia •
1. Division
•
Etapa 8
Danemarca •
Kvindeligaen
•
Etapa 6
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 6
Danemarca •
Superligaen
•
Etapa 8
Danemarca •
1. Division
•
Etapa 8
Elveţia •
Challenge League
•
Etapa 6
Emiratele Arabe Unite •
Pro League
•
Etapa 3
Franţa •
National
•
Etapa 6
Fri, 10.09
20:00
20:00
Creteil
1
Bourg en Bresse Peronnas
6
Fri, 10.09
20:00
20:00
Avranches
0
Laval
1
Fri, 10.09
20:00
20:00
Villefranche Beaujolais
3
Chambly
0
Fri, 10.09
20:00
20:00
Stade Briochin
2
Orleans
1
Fri, 10.09
20:00
20:00
Chateauroux
1
Sete
0
Fri, 10.09
20:00
20:00
FC Bastia-Borgo
0
Boulogne
3
Fri, 10.09
20:00
20:00
Cholet
4
Concarneau
2
Fri, 10.09
20:00
20:00
Annecy FC
6
Red Star
0
Franţa •
Division 1 Feminine
•
Etapa 3
Germania •
Oberliga NOFV-Nord
•
Etapa 6
Germania •
Regionalliga Southwest
•
Etapa 6
Germania •
Oberliga Group Phase
•
Etapa 6
Germania •
Oberliga Bayern South
•
Etapa 12
Germania •
Regionalliga West
•
Etapa 6
Germania •
Regionalliga Bayern
•
Etapa 13
Germania •
Oberliga Bayern North
•
Etapa 11
Germania •
Oberliga Niederrhein
•
Etapa 4
Germania •
Regionalliga Northeast
•
Etapa 10
Germania •
Oberliga Baden-Wurttemberg
•
Etapa 7
Germania •
3. Liga
•
Etapa 8
Germania •
Frauen-Bundesliga
•
Etapa 3
Internaţional •
World Cup Qualification CONMEBOL 1st round
•
Etapa 10
Irlanda •
Premier Division
•
Etapa 27
Irlanda •
First Division
•
Etapa 22
Israel •
Leumit League
•
Etapa 3
Japonia •
J. League
•
Etapa 28
Olanda •
Eerste Divisie
•
Etapa 6
Fri, 10.09
21:00
21:00
Telstar
1
Almere
1
Fri, 10.09
21:00
21:00
Roda
0
NAC Breda
0
Fri, 10.09
21:00
21:00
Jong PSV
3
Jong Ajax
1
Fri, 10.09
21:00
21:00
Excelsior
3
FC Dordrecht
1
Fri, 10.09
21:00
21:00
Jong AZ Alkmaar
0
Jong FC Utrecht
1
Fri, 10.09
21:00
21:00
Graafschap
0
FC Volendam
3
Fri, 10.09
21:00
21:00
TOP Oss
3
ADO Den Haag
3
Fri, 10.09
21:00
21:00
VVV-Venlo
2
FC Den Bosch
1
Fri, 10.09
21:00
21:00
Emmen
7
MVV Maastricht
1
Olanda •
Eredivisie Vrouwen
•
Etapa 3
Polonia •
I Liga
•
Etapa 8
Polonia •
II Liga
•
Etapa 8
Portugalia •
Liga Portugal 2
•
Etapa 5
Rusia •
FNL 2 Group Phase
•
Etapa 9
Fri, 10.09
18:00
18:00
Sokol Saratov
1
Kaluga
0
Fri, 10.09
17:00
17:00
Luki-Energiya
-
Smolensk
-
Fri, 10.09
16:00
16:00
Kairat Moscow
3
Krasava
2
Fri, 10.09
16:00
16:00
Zenit Penza
1
Dinamo Briansk
2
Fri, 10.09
16:00
16:00
Rodina
3
Kvant Obninsk
1
Fri, 10.09
10:30
10:30
FC Chita
0
Dynamo Saint Petersburg
0
Fri, 10.09
16:30
16:30
Dinamo Moscow II
2
Torpedo Vladimir
0
Fri, 10.09
14:00
14:00
Zvezda Saint Petersburg
1
Tver FC
2
Fri, 10.09
16:30
16:30
Znamya
1
Chertanovo Moscow
0
Fri, 10.09
20:00
20:00
Zenit St. Petersburg II
1
Leningradets
1
Fri, 10.09
13:00
13:00
Khimki 2
0
Strogino
1
Fri, 10.09
19:00
19:00
Saturn Ramenskoye
2
SKA-Khabarovsk II
1
Fri, 10.09
18:00
18:00
Yaroslavl
3
FC Yenisey Krasnoyarsk II
0
Fri, 10.09
17:00
17:00
Peresvet Domodedovo
2
FK Saransk
0
Fri, 10.09
18:00
18:00
Volna Nizhny Novgorod
1
Khimik Dzerzhinsk
2
Fri, 10.09
18:00
18:00
Murom
0
Olimp Dolgoprudny II
0
Fri, 10.09
15:00
15:00
Fakel-M Voronezh
0
Arsenal Tula II
2
Rusia •
Football National League
•
Etapa 10
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
Serbia •
Super Liga
•
Etapa 8
Serbia •
Prva Liga
•
Etapa 6
Spania •
Primera Federacion Group Phase
•
Etapa 3
Ucraina •
1. Division
•
Etapa 8
Ucraina •
Premier League
•
Etapa 7
Ungaria •
NB I
•
Etapa 6