Anglia •
Women's League Cup Group Phase
•
Etapa 1
Mie, 13.10
21:00
21:00
Manchester City Women
5
Everton Women
1
Mie, 13.10
21:00
21:00
London City Lionesses
0
West Ham United Women
1
Mie, 13.10
21:00
21:00
Liverpool FC Women
6
Aston Villa Women
5
Mie, 13.10
21:30
21:30
Tottenham Hotspur Women
1
Charlton Athletic
0
Mie, 13.10
21:30
21:30
Reading FC Women
0
Bristol City WFC
1
Mie, 13.10
21:30
21:30
Birmingham City Women
0
Brighton & Hove Albion Women
1
Mie, 13.10
21:30
21:30
Lewes
4
Crystal Palace FC
5
Mie, 13.10
21:45
21:45
Coventry United LFC
3
Watford
0
Anglia •
Southern Premier Division South
•
Etapa 12
Anglia •
EFL Trophy Group Phase
•
Etapa 1
Anglia •
Isthmian Premier Division
•
Etapa 12
Argentina •
Primera Nacional Group Phase
•
Etapa 29
Argentina •
Primera B Metropolitana Clausura
•
Etapa 13
Argentina •
Primera C Clausura
•
Etapa 14
China •
Cup
•
Etapa 4
Mie, 13.10
14:30
14:30
Meixian Techand
1
Henan Jianye
5
Mie, 13.10
14:30
14:30
Shandong Luneng
1
Nantong Zhiyun FC
0
Mie, 13.10
14:30
14:30
Dalian Yifang
2
China U20
1
Mie, 13.10
13:00
13:00
Changchun Yatai
4
Zhejiang Greentown
0
Mie, 13.10
11:00
11:00
Chongqing Lifan
2
Wuhan Three Towns
0
Mie, 13.10
10:30
10:30
Guangzhou Evergrande
0
Qingdao West Coast
1
Mie, 13.10
10:30
10:30
Tianjin Teda
3
Beijing BG
0
Mie, 13.10
09:30
09:30
Shenzhen FC
7
Shaanxi Warriors
0
Germania •
Regionalliga Northeast
•
Etapa 10
Germania •
Regionalliga Bayern
•
Etapa 14
Germania •
Oberliga Baden-Wurttemberg
•
Etapa 9
Internaţional •
EURO U17 Qualification Grp. 7
•
Etapa 3
Internaţional •
World Cup Qualification CONCACAF Final Stage
•
Etapa 6
Internaţional •
Women's Champions League Group Phase
•
Etapa 2
Internaţional •
Friendlies
Internaţional •
EURO U17 Qualification Grp. 5
•
Etapa 3
Israel •
Leumit League
•
Etapa 7
Italia •
Serie D Grp. E
•
Etapa 3
Norvegia •
Toppserien
•
Etapa 12
Norvegia •
3. Division Group Phase
•
Etapa 3
Rusia •
Football National League
•
Etapa 17
Mie, 13.10
15:00
15:00
FC Krasnodar II
1
T. Moscova
1
Mie, 13.10
14:30
14:30
Tom Tomsk
1
FC Dolgoprudny
1
Mie, 13.10
18:30
18:30
FC Rotor Volgograd
1
PFC Kuban
3
Mie, 13.10
18:00
18:00
Akron Tolyatti
2
FC Alania Vladikavkaz
1
Mie, 13.10
18:00
18:00
KamAZ
1
FC Yenisey Krasnoyarsk
1
Mie, 13.10
18:00
18:00
Neftekhimik
5
Spartak Moscow II
0
Mie, 13.10
17:30
17:30
Metalurg Lypetsk
1
Veles Moscow
0
Mie, 13.10
17:00
17:00
Fakel
0
SKA-Khabarovsk
1
Mie, 13.10
16:00
16:00
FC Orenburg
2
Tekstilshchik
0
Mie, 13.10
20:00
20:00
Baltika
0
FC Volgar
2
Rusia •
FNL 2 Group Phase
•
Etapa 16
Rusia •
FNL 2 Grp. 4
•
Etapa 13
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
SUA •
NWSL
•
Etapa 1
Serbia •
Prva Liga
•
Etapa 12
Suedia •
2. Division Norra Svealand
•
Etapa 5
Suedia •
Cup
•
Etapa 2
Turcia •
3. Lig Group Phase
•
Etapa 7
Mie, 13.10
14:00
14:00
Nevsehirspor Genclik
4
Sancaktepe Belediyespor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Elazigspor
4
Catalcaspor
3
Mie, 13.10
14:00
14:00
Arnavutkoy Belediyespor
3
Artvin Hopaspor
1
Mie, 13.10
19:00
19:00
Orduspor 1967
1
Fethiyespor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Kutahyaspor
2
Osmaniyespor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Igdir FK
1
Yeni Orduspor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Siirt Il Ozel Idaresispor
1
Yeni Altindag Belediyespor
3
Mie, 13.10
14:00
14:00
Erbaaspor
2
Kahta 02
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Hendekspor
0
1954 Kelkit Belediyespor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Kusadasispor
2
Sile Yildizspor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
68 Aksaray Belediyspor
3
Duczespor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Fatsa Belediyespor
0
Bergama Belediyespor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Edirnespor Genclik
0
Mersin
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Ofspor
0
Turk Metal Kirikkalespor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Kizilcabolukspor
0
Carsambaspor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Kestelspor
1
Yomraspor
2
Mie, 13.10
14:00
14:00
Hacettepe Spor Kulubu
1
Malatya Yesilyurt Belediyespor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Bursa Yildirim Spor
2
Bugsasspor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Bayrampasa
0
Erzin Belediyespor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Mardin Buyuksehir Basakspor
1
Erokspor
1
Mie, 13.10
14:00
14:00
Karakopru Belediyespor
0
Cankaya FK
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Gumushanespor
0
Karsiyaka
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Batman Petrolspor
1
Karaman Belediyespor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Ceyhanspor
0
Agri 1970 Spor
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Tepecikspor
1
Modafen FK
0
Mie, 13.10
14:00
14:00
Karabukspor
0
Belediye Derince
1