România •
Play-off Liga 1
•
Etapa 10
România •
Play-out Liga 1
•
Etapa 11
România •
Liga 2
•
Etapa 36
Spania •
LaLiga
•
Etapa 38
Spania •
Segunda Division
•
Etapa 39
Italia •
Serie A
•
Etapa 37
Germania •
2. Bundesliga
•
Etapa 34
Sun, 19.05
16:30
16:30
Hamburger SV
3
Duisburg
0
Sun, 19.05
16:30
16:30
Magdeburg
1
FC Cologne
1
Sun, 19.05
16:30
16:30
Greuther Fuerth
2
St. Pauli
1
Sun, 19.05
16:30
16:30
Jahn Regensburg
2
Sandhausen
2
Sun, 19.05
16:30
16:30
Bochum
2
Union Berlin
2
Sun, 19.05
16:30
16:30
FC Heidenheim
4
Ingolstadt
2
Sun, 19.05
16:30
16:30
Darmstadt
1
Erzgebirge Aue
0
Sun, 19.05
16:30
16:30
Arminia Bielefeld
1
Holstein Kiel
0
Sun, 19.05
16:30
16:30
Dynamo Dresden
3
Paderborn
1
Anglia •
FA Trophy
•
final
Argentina •
Federal A - Promotion - Playoff
•
1/4
Argentina •
Copa de la Superliga
•
1/2
Argentina •
Primera C
•
Etapa 38
Sun, 19.05
21:30
21:30
Canuelas
1
Villa San Carlos
0
Sun, 19.05
21:00
21:00
Leandro N. Alem
1
San Martin Burzaco
1
Sun, 19.05
21:00
21:00
Berazategui
2
Argentino de Quilmes
1
Sun, 19.05
21:30
21:30
El Porvenir
1
Club Lujan
1
Sun, 19.05
21:30
21:30
Sportivo Italiano
0
CA Ferrocarril Midland
2
Sun, 19.05
21:00
21:00
Deportivo Merlo
1
Sportivo Barracas
1
Argentina •
Primera B Nacional Promotion Playoff
•
1/2
Argentina •
Primera B Metropolitana
•
Etapa 38
Austria •
Bundesliga Championship Group
•
Etapa 31
Austria •
Regionalliga East
•
Etapa 27
Austria •
2. Liga
•
Etapa 27
Belgia •
First Division A Playoff Championship Group
•
Etapa 10
Bulgaria •
Second Professional League
•
Etapa 29
Sun, 19.05
15:00
15:00
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
1
Kariana Erden
1
Sun, 19.05
15:00
15:00
Pomorie
2
Botev Galabovo
2
Sun, 19.05
15:00
15:00
Ludogorets Razgrad II
0
Litex Lovech
0
Sun, 19.05
15:00
15:00
Montana
2
Pirin Blagoevgrad
0
Sun, 19.05
15:00
15:00
Chernomorets Balchik
2
Nesebar
1
Sun, 19.05
15:00
15:00
Dobrudzha Dobrich
1
Strumska Slava
2
Sun, 19.05
15:00
15:00
Arda Kardzhali
1
CSKA 1948
0
Bulgaria •
North-West Third League
•
Etapa 28
Sun, 19.05
21:00
21:00
Локомотив (Дряново)
3
Botev (Lukovit)
0
Sun, 19.05
21:00
21:00
Spartak Pleven
5
Павликени
0
Sun, 19.05
21:00
21:00
Първа атомна (Козлодуй)
2
Partizan Cherven Bryag
1
Sun, 19.05
21:00
21:00
Bdin Vidin
1
Akademik Svishtov
3
Sun, 19.05
21:00
21:00
Lokomotiv Mezdra
0
Yantra
6
Sun, 19.05
21:00
21:00
Янтра (Полски Тръмбеш)
2
Sevlievo
0
Sun, 19.05
21:00
21:00
Вихър (Славяново)
4
Трявна
0
Sun, 19.05
21:00
21:00
Kom (Berkovitsa)
5
Левски 2007 (Левски)
1
Bulgaria •
South-East Third League
•
Etapa 32
Bulgaria •
Elite U19
•
Etapa 28
Sun, 19.05
20:00
20:00
Botev (Plovdiv) U19
1
Septemvri (Sofia) U19
2
Sun, 19.05
20:00
20:00
Sliven U19
3
Slavia (Sofia) U19
6
Sun, 19.05
20:00
20:00
OFK Pirin (Blagoevgrad) U19
1
Cherno more U19
4
Sun, 19.05
22:00
22:00
Lokomotiv (Plovdiv) U19
2
Marek 1915 U19
1
Sun, 19.05
20:00
20:00
Beroe U19
7
Neftohimik (Burgas) U19
0
Sun, 19.05
20:00
20:00
Levski U19
5
Yantra 1919 U19
0
Bulgaria •
First Professional League Relegation Playoff
•
final
Cehia •
1.Liga Championship Group
•
Etapa 4
China •
Super League
•
Etapa 10
Cipru •
1. Division Championship Playoff
•
Etapa 10
Croaţia •
1. Division
•
Etapa 35
Croaţia •
2. Division
•
Etapa 25
Danemarca •
1. Division
•
Etapa 32
Danemarca •
1. Division Relegation Playoff Grp. 2
•
Etapa 1
Danemarca •
2. Division Promotion Group
•
Etapa 5
Danemarca •
Superligaen Championship Playoff
•
Etapa 35
Danemarca •
2. Division Relegation Group
•
Etapa 5
Danemarca •
3F Ligaen Qualification Group
•
Etapa 2
Danemarca •
Superligaen Relegation Playoff
•
final
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 23
Elveţia •
Cup
•
final
Germania •
Oberliga Bremen
•
Etapa 30
Sun, 19.05
16:00
16:00
OSC Bremerhaven
3
Geestemuende
1
Sun, 19.05
16:00
16:00
BSC Hastedt
3
BTS Neustadt
3
Sun, 19.05
16:00
16:00
SC Borgfeld
2
Brinkumer SV
3
Sun, 19.05
16:00
16:00
Leher
3
SG Aumund-Vegesack
3
Sun, 19.05
16:00
16:00
SFL Bremerhaven
5
Vatan Sport Bremen
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
Blumenthaler SV
0
Oberneuland
4
Sun, 19.05
12:30
12:30
TuS Schwachhausen
5
Habenhauser FV
1
Germania •
Oberliga Westfalen
•
Etapa 33
Sun, 19.05
16:00
16:00
TSG Sprockhoevel
4
SV Schermbeck
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
Hammer SpVg
3
Holzwickeder
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
FC Bruenninghausen
0
Sportfreunde Siegen
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
TuS Ennepetal
1
FC Guetersloh
3
Sun, 19.05
16:00
16:00
SC Paderborn 07 II
0
ASC Dortmund
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
TuS Haltern
1
RW Ahlen
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
Schalke 04 II
3
Westfalia Rhynern
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
Eintracht Rheine
3
SC Westfalia Herne
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
TuS Erndtebrueck
2
FC Gievenbeck
0
Germania •
Oberliga Hessen
•
Etapa 33
Germania •
Oberliga Niederrhein
•
Etapa 32
Sun, 19.05
16:00
16:00
SW Essen
0
TuRU Duesseldorf
2
Sun, 19.05
16:30
16:30
FSV Duisburg
3
FC Monheim
5
Sun, 19.05
16:00
16:00
Sportfreunde Baumberg
4
FC Bocholt
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
FC Kleve
4
TSV Meerbusch
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
Union Nettetal
0
SC Velbert
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
VfB Homberg
9
VfB Speldorf
1
Sun, 19.05
16:30
16:30
SC Duesseldorf West
4
SpVg Schonnebeck
1
Sun, 19.05
16:00
16:00
Ratinger SV
3
VfB Hilden
2
Germania •
Oberliga Mittelrhein
•
Etapa 26
Sun, 19.05
16:15
16:15
DJK BW Friesdorf
-
TSC Euskirchen
-
Sun, 19.05
16:00
16:00
Borussia Freialdenhoven
1
SV Deutz 05
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
Viktoria Arnoldsweiler
3
SSV Merten
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
FC Huerth
1
Bergisch Gladbach
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
FC Hennef 05
4
VfL Vichttal
1
Sun, 19.05
16:00
16:00
SV Breinig
2
Siegburger SV 04
3
Sun, 19.05
16:00
16:00
VfL Alfter
1
Dueren
6
Germania •
Oberliga NOFV-Nord
•
Etapa 28
Germania •
Oberliga NOFV-Sud
•
Etapa 28
Germania •
Regionalliga North
•
Etapa 34
Germania •
Regionalliga West
•
Etapa 34
Internaţional •
EURO U17 Final
•
final
Internaţional •
CAF Confederation Cup Final Stage
•
final
Internaţional •
Friendlies
Internaţional •
Amicale intercluburi
•
Etapa 1
Internaţional •
Caribbean Professional Club Championship Playoff
•
final
Israel •
Ligat HaAl Championship Group
•
Etapa 35
Italia •
Serie D Promotion Playoff
•
1/2
Sun, 19.05
17:00
17:00
ASD Lanusei
2
Cassino
1
Sun, 19.05
17:00
17:00
Adriese
0
Campodarsego
1
Sun, 19.05
17:00
17:00
Ponsacco
1
US Gavorrano
0
Sun, 19.05
17:00
17:00
Mantova
1
Pro Sesto
2
Sun, 19.05
17:00
17:00
SCD Ligorna
2
Inveruno
3
Sun, 19.05
17:00
17:00
ASD Trastevere
0
Latte Dolce
3
Sun, 19.05
17:00
17:00
Reggio Audace
3
Cavenago Fanfulla
1
Sun, 19.05
17:00
17:00
AP Turris
3
Marsala
0
Sun, 19.05
17:00
17:00
Modena
3
Fiorenzuola
2
Sun, 19.05
17:00
17:00
Audace Cerignola
5
Taranto
1
Italia •
Serie C Promotion Playoff Final Stage
•
1/4
Italia •
Serie D Relegation Playoff
•
final
Italia •
Serie D Championship Group 2
•
Etapa 2
Italia •
Serie C Relegation Playoff Grp. B
•
final
Italia •
Serie D Championship Group 3
•
Etapa 2
Japonia •
J. League 3
•
Etapa 9
Sun, 19.05
07:00
07:00
Fukushima United
1
Nagano Parceiro
2
Sun, 19.05
07:00
07:00
Blaublitz Akita
0
FC Tokyo U23
0
Sun, 19.05
07:00
07:00
YSCC
1
SC Sagamihara
3
Sun, 19.05
07:00
07:00
Grulla Morioka
1
Cerezo Osaka U23
3
Sun, 19.05
07:00
07:00
Vanraure Hachinohe
0
Azul Claro Numazu
1
Sun, 19.05
13:00
13:00
Roasso Kumamoto
3
Gainare Tottori
2
Sun, 19.05
07:00
07:00
Kamatamare Sanuki
1
Giravanz Kitakyushu
1
Japonia •
Nadeshiko League 1
•
Etapa 9
Japonia •
J. League 2
•
Etapa 14
Sun, 19.05
10:05
10:05
Machida Zelvia
2
Kyoto Sanga FC
2
Sun, 19.05
11:00
11:00
Fagiano Okayama FC
1
FC Ryukyu
0
Sun, 19.05
08:05
08:05
Tokushima Vortis
1
Montedio Yamagata
1
Sun, 19.05
08:05
08:05
Renofa Yamaguchi
2
Tokyo Verdy
3
Sun, 19.05
08:05
08:05
Zweigen Kanazawa
0
V-Varen Nagasaki
1
Sun, 19.05
08:05
08:05
Mito Hollyhock
0
Kashiwa Reysol
0
Sun, 19.05
10:05
10:05
JEF United Chiba
5
FC Gifu
1
Moldova •
National Division
•
Etapa 10
Norvegia •
1. Division
•
Etapa 6
Norvegia •
3. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 6
Sun, 19.05
18:30
18:30
Traeff
2
Nordstrand
1
Sun, 19.05
18:00
18:00
Gjelleraasen
3
Tromsoe 2
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Follo
3
Droebak/Frogn
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Lokomotiv Oslo FK
2
Ready
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Melhus
1
Tiller IL
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Viking 2
0
Flint
1
Sun, 19.05
17:00
17:00
Leknes
2
Skjetten
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Brodd
3
IF Storm
2
Sun, 19.05
17:00
17:00
Pors Grenland
2
Madla
3
Sun, 19.05
15:00
15:00
Kongsvinger 2
1
Raufoss 2
2
Sun, 19.05
16:00
16:00
Kolstad
2
Ranheim 2
1
Sun, 19.05
16:00
16:00
Vestfossen
2
Brann 2
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
Eidsvold TF
3
Herd
0
Sun, 19.05
15:00
15:00
Rommen
1
Spjelkavik
3
Sun, 19.05
14:00
14:00
Skjervoey
2
Hoenefoss
1
Norvegia •
Toppserien
•
Etapa 9
Norvegia •
Eliteserien
•
Etapa 9
Norvegia •
2. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 6
Olanda •
Playoff
•
1/2
Polonia •
2. Division
•
Etapa 34
Sun, 19.05
14:00
14:00
Gryf Wejherowo
1
Stal Stalowa Wola
3
Sun, 19.05
14:00
14:00
Elana Torun
1
Olimpia Elblag
2
Sun, 19.05
14:00
14:00
ROW Rybnik 1964
3
Znicz Pruszkow
0
Sun, 19.05
14:00
14:00
Siarka Tarnobrzeg
2
SKRA Czestochowa
1
Sun, 19.05
14:00
14:00
Pogon Siedlce
1
Ruch Chorzow
0
Sun, 19.05
14:00
14:00
Blekitni Stargard
0
GKS Belchatow
0
Sun, 19.05
14:00
14:00
Resovia
1
Rozwoj Katowice
3
Polonia •
Ekstraklasa Championship Group
•
Etapa 37
Portugalia •
Segunda Liga
•
Etapa 34
Portugalia •
Primeira Liga
•
Etapa 34
Rusia •
National Football League
•
Etapa 37
Sun, 19.05
10:00
10:00
Luch Energiya
1
Fakel
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
FC Krasnodar II
0
Armavir FC
0
Sun, 19.05
13:00
13:00
Tyumen
1
Zenit St. Petersburg II
2
Sun, 19.05
13:00
13:00
Sibir Novosibirsk
1
Avangard Kursk
0
Sun, 19.05
12:00
12:00
Tom Tomsk
2
Spartak Moscow II
1
Sun, 19.05
10:00
10:00
SKA-Khabarovsk
1
Nizhny Novgorod
0
Sun, 19.05
15:00
15:00
Anzhi Makhachkala
-
Armavir FC
-
Sun, 19.05
15:00
15:00
Mordovya
1
Baltika
0
Sun, 19.05
15:00
15:00
FC Tambov
1
FC Rotor Volgograd
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
Sochi
0
Yaroslavl
0
Sun, 19.05
16:00
16:00
Chertanovo Moscow
2
Khimki
1
Rusia •
Premier League
•
Etapa 29
Rusia •
PFL Zone Center
•
Etapa 24
Rusia •
PFL Zone West
•
Etapa 24
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Mon, 20.05
01:00
01:00
Bethlehem Steel FC
0
Ottawa Fury
3
Sun, 19.05
21:00
21:00
Loudoun United
1
Hartford Athletic
2
Mon, 20.05
00:00
00:00
Swope Park Rangers
1
Atlanta United II
1
Sun, 19.05
03:00
03:00
Memphis 901
0
Pittsburgh Riverhounds
1
Sun, 19.05
05:00
05:00
Tacoma Defiance
1
Reno 1868 FC
1
Sun, 19.05
05:30
05:30
Phoenix Rising FC
4
Las Vegas Lights FC
0
Sun, 19.05
05:00
05:00
Orange County SC
2
Austin Bold
2
Sun, 19.05
04:30
04:30
El Paso Locomotive
3
Sacramento Republic FC
1
Sun, 19.05
03:30
03:30
Rio Grande Valley FC
2
LA Galaxy II
2
Sun, 19.05
03:30
03:30
San Antonio FC
1
Tulsa Roughnecks FC
1
Sun, 19.05
03:30
03:30
OKC Energy FC
1
Real Monarchs SLC
1
Sun, 19.05
03:00
03:00
Colorado Springs Switchbacks FC
1
New Mexico United
3
Sun, 19.05
03:00
03:00
Nashville SC
1
Charlotte Independence
1
SUA •
NWSL
•
Etapa 1
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
Mon, 20.05
00:20
00:20
New York Red Bulls
1
Atlanta United
0
Sun, 19.05
22:10
22:10
Orlando City
5
FC Cincinnati
1
Mon, 20.05
02:40
02:40
FC Dallas
1
Los Angeles FC
1
Sun, 19.05
03:40
03:40
Houston Dynamo
2
DC United
1
Sun, 19.05
03:40
03:40
Sporting Kansas City
1
Vancouver Whitecaps
1
Sun, 19.05
03:10
03:10
Minnesota United
1
Columbus Crew
0
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Serbia •
Super Liga Relegation Group
•
Etapa 37
Serbia •
Super Liga Championship Group
•
Etapa 37
Serbia •
Super Liga Qualification
•
final
Spania •
Segunda B Grp. I
•
Etapa 38
Sun, 19.05
19:00
19:00
Recreativo Huelva
1
Villanovense
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Atletico Sanluqueno CF
1
CD Badajoz
0
Sun, 19.05
12:00
12:00
Sevilla Atletico
2
Real Murcia
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Atletico Madrid B
0
Las Palmas B
0
Sun, 19.05
13:00
13:00
Melilla
-
Lorca FC
-
Sun, 19.05
19:00
19:00
Futbol Club Jumilla
1
Marbella
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Fuenlabrada
1
Burgos CF
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Leonesa
3
Coruxo F.C.
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Castellon
2
Barcelona B
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Melilla
0
UD Ibiza
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Sporting Gijon B
0
SD Amorebieta
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
UP Langreo
4
SD Leioa
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Don Benito
1
Granada B
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Arenas Getxo
1
Mirandes
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Almeria B
1
San Fernando CD
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
CD Vitoria
0
Athletic Bilbao B
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
UE Olot
0
Sabadell
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
UCAM Murcia
2
CF Talavera de la Reina
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Ejea
2
CF Peralada
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Real Union
1
Tudelano
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Alcoyano
1
Conquense
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Navalcarnero
2
San Sebastian de los Reyes
3
Sun, 19.05
19:00
19:00
UD Cornella
2
CD Teruel
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Valencia B
1
Espanyol B
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Badalona
3
Villarreal B
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
CD Calahorra
1
RS Gimnastica
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Cartagena
1
Linense
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Izarra
1
Real Sociedad B
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Barakaldo
1
SD Gernika
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Racing Santander
2
Logrones
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Real Madrid Castilla
0
Pontevedra
1
Sun, 19.05
19:00
19:00
Real Valladolid B
1
RC Deportivo Fabril
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
AD Union Adarve
1
Ponferradina
3
Sun, 19.05
19:00
19:00
Celta Vigo B
1
Salamanca CF UDS
2
Sun, 19.05
19:00
19:00
Unionistas de Salamanca
3
Rapido de Bouzas
0
Sun, 19.05
19:00
19:00
Inter de Madrid
2
Guijuelo
1
Suedia •
Damallsvenskan
•
Etapa 7
Suedia •
Allsvenskan
•
Etapa 10
Suedia •
1. Division North
•
Etapa 8
Suedia •
Superettan
•
Etapa 9
Suedia •
2. Division Soedra Svealand
•
Etapa 7
Suedia •
2. Division Norrland
•
Etapa 7
Suedia •
1. Division South
•
Etapa 8
Turcia •
Super Lig
•
Etapa 33
Ucraina •
Premier League Championship Group
•
Etapa 29
Ucraina •
1. Division
•
Etapa 29
Sun, 19.05
16:00
16:00
FC Balkany
1
FC Avanhard Kramatorsk
2
Sun, 19.05
17:00
17:00
Obolon-Brovar
3
FC Prykarpattia 1981
2
Sun, 19.05
17:00
17:00
Volyn
1
Rukh Vynnyky
1
Sun, 19.05
17:00
17:00
Ahrobiznes Volochysk
0
FC Hirnyk-Sport
0
Sun, 19.05
17:00
17:00
Dnipro-1
3
FC Kolos Kovalivka
1
Sun, 19.05
17:00
17:00
FC Sumy
0
MFK Mykolaiv
8
Sun, 19.05
17:00
17:00
Metalist 1925
1
Inhulets Petrove
1
Ungaria •
NB II
•
Etapa 38
Sun, 19.05
15:30
15:30
BFC Siofok
2
Cegledi
0
Sun, 19.05
15:30
15:30
Gyori ETO
2
Mosonmagyarovari TE 1904
0
Sun, 19.05
15:30
15:30
Nyiregyhaza Spartacus FC
1
Gyirmot
1
Sun, 19.05
15:30
15:30
Vasas Budapest
0
Zalaegerszeg
5
Sun, 19.05
15:30
15:30
Duna Aszfalt TVSE
1
Dorogi FC
1
Sun, 19.05
15:30
15:30
Bekescsaba
0
Kazincbarcikai BSC
3
Sun, 19.05
15:30
15:30
Kaposvari
3
Soroksar SC
1
Sun, 19.05
15:30
15:30
Balmazujvaros
4
Vac FC
0
Sun, 19.05
15:30
15:30
Monori SE
2
Budafok
1
Sun, 19.05
15:30
15:30
Aqvital FC Csakvar
0
Budaors
4