România •
Play-out Liga 1
•
Etapa 3
România •
Liga 2 play-out grupa B
•
Etapa 5
Anglia •
Premier League
•
Etapa 33
Spania •
LaLiga2
•
Etapa 36
Germania •
1. Bundesliga
•
Etapa 31
Germania •
2. Bundesliga
•
Etapa 31
Franţa •
Ligue 1
•
Etapa 34
Anglia •
Premier League 2 Division 1
•
Etapa 25
Anglia •
Premier League 2 Division 2
•
Etapa 25
Argentina •
Primera B Metropolitana Apertura
•
Etapa 8
Argentina •
Primera B Metropolitana Group Phase
•
Etapa 3
Argentina •
Primera C Apertura
•
Etapa 9
Austria •
2. Liga
•
Etapa 25
Austria •
Regionalliga Middle
•
Etapa 23
Austria •
Regionalliga East
•
Etapa 20
Bulgaria •
First Professional League
•
Etapa 26
Bulgaria •
Second Professional League
•
Etapa 29
Cehia •
FNL
•
Etapa 20
China •
Super League Group Phase
•
Etapa 1
Cipru •
2. Division
•
Etapa 31
Cipru •
1. Division Relegation Playoff
•
Etapa 34
Danemarca •
2. Division Grp. 1
•
Etapa 20
Danemarca •
1. Division Promotion Group
•
Etapa 26
Danemarca •
1. Division Relegation Group
•
Etapa 26
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 21
Elveţia •
Challenge League
•
Etapa 31
Franţa •
National
•
Etapa 31
Germania •
Oberliga Bayern South
•
Etapa 31
Germania •
Oberliga Bremen
•
Etapa 31
Germania •
Frauen-Bundesliga
•
Etapa 18
Germania •
Regionalliga West
•
Etapa 37
Germania •
3. Liga
•
Etapa 34
Internaţional •
AFC Champions League Group Phase
•
Etapa 4
Internaţional •
Copa Libertadores Group Phase
•
Etapa 1
Internaţional •
Copa Sudamericana Group Phase
•
Etapa 1
Internaţional •
Club Friendlies
Irlanda •
First Division
•
Etapa 5
Irlanda •
Premier Division
•
Etapa 7
Israel •
Leumit League Promotion Group
•
Etapa 33
Israel •
Leumit League Relegation Group
•
Etapa 33
Moldova •
National Division
•
Etapa 29
Olanda •
Eerste Divisie
•
Etapa 35
Vin, 23.04
22:00
22:00
Graafschap
2
Almere
2
Vin, 23.04
22:00
22:00
FC Dordrecht
0
MVV Maastricht
1
Vin, 23.04
22:00
22:00
FC Den Bosch
7
Roda
0
Vin, 23.04
22:00
22:00
Jong AZ Alkmaar
2
Cambuur
4
Vin, 23.04
22:00
22:00
Jong FC Utrecht
0
Go Ahead Eagles
1
Vin, 23.04
22:00
22:00
Jong Ajax
0
NEC Nijmegen
1
Vin, 23.04
19:45
19:45
NAC Breda
1
Excelsior
2
Vin, 23.04
19:45
19:45
Helmond
1
Eindhoven
0
Olanda •
Eredivisie
•
Etapa 30
Polonia •
Ekstraklasa
•
Etapa 27
Polonia •
1. Division
•
Etapa 26
Polonia •
2. Division
•
Etapa 29
Portugalia •
Campeonato de Portugal Liga 3 Qualification Group 1
•
Etapa 1
Portugalia •
Campeonato de Portugal Liga 3 Qualification Group 2
•
Etapa 1
Portugalia •
Segunda Liga
•
Etapa 30
Rusia •
PFL Group 3
•
Etapa 20
Vin, 23.04
16:00
16:00
Avangard Kursk
0
Fakel-M Voronezh
0
Vin, 23.04
13:00
13:00
Khimki 2
0
Metalurg Lypetsk
1
Vin, 23.04
18:00
18:00
Sokol Saratov
1
Znamya Noginsk
0
Vin, 23.04
17:00
17:00
Kaluga
1
Saturn Ramenskoye
0
Vin, 23.04
13:00
13:00
Strogino
4
Sakhalin
0
Vin, 23.04
17:00
17:00
Metalurg Vidnoe
0
Salyut Belgorod
5
Vin, 23.04
14:00
14:00
Khimik Novomoskovsk
0
FC Ryazan
2
Vin, 23.04
17:00
17:00
Kvant Obninsk
1
Krasny
1
Rusia •
PFL Group 2
•
Etapa 21
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
Serbia •
Super Liga
•
Etapa 33
Suedia •
Ettan Norra
•
Etapa 4
Suedia •
Damallsvenskan
•
Etapa 2
Turcia •
Super Lig
•
Etapa 37
Ucraina •
1. Division
•
Etapa 23
Ucraina •
Premier League
•
Etapa 23
Ungaria •
NB II
•
Etapa 34