ALTELE  »  JUNIORI  »  FINALA CAMPIONATULUI NAŢIONAL DE JUNIORI "A"

Matthaus e la Mogoşoaia pentru a urmări partida CFR Cluj - ACU Arad 1-3 (Negruţ 48) / (R. Lupu 52, Galea 65, 71)

Articol de - Publicat miercuri, 09 iunie 2010 00:00

De la ora 18:00  s-a disputat partida CFR Cluj - ACU Arad. Lothar Matthaus a fost prezent la Mogoşoaia în calitate de invitat al lui Marius Vizer, patronul centrului de juniori Liberty Salonta, care a împrumutat jucători la ACU ARAD.

În minutul 48 al partidei, Negruţ a deschis scorul pentru CFR Cluj, dar 4 minute mai tîrziu, oaspeţii au egalat prin Răzvan Lupu. Arădenii au preluat conducerea în minutul 65, după golul lui Galea, fotbalist intrat după pauză. Acelaşi Galea a stabilit scorul final, 3-1 pentru echipa sa, în minutul 71.

La pauză scorul a fost 0-0.

Iată cele două garnituri de start!

CFR Cluj: Tiuţ - Creţu, Andronic,  Mocan, Almăşan - Boier, Tothăzan - Jmbuzan, N. Roşu, Negruţ (cpt.) - Buş.  Au mai jucat: A. Rus, Vodă. Rezerve nefolosite: Budai, Mois, Pap-Deac, A. Bucur, Vl. Mureşan. Antrenor: Vasile Gheorghe.

ACU Arad: Stroescu - M. Ionescu, Toca, Hering, R. Lupu - Cloşca, M. Popa, Cirnaci, Al. Barsan - A. Moise, Florean (cpt.). Au mai jucat: Galea, Creangă, Sărăcuţu, Mandru. Rezerve nefolosite: Sultan, Silaghi, Suci. Antrenor: Gheorghe Ghiţ.

Arbitru: R. Petrescu. Asistenţi: M. Orbuleţ, I. Radu (toţi din Bucureşti)