JUNIORI    •   DECIZIE

Şcoala de Fotbal "Gică Popescu" fost exclusă din campionatele naţionale de juniori

Miercuri, 24 Martie 2010

Comisia de Disciplină s-a reunit astăzi la sediul FRF şi a decis excluderea clubului patronat de Gică Popescu din campionatele naţionale de juniori A şi B. Echipele Şcolii de Fotbal "Gică Popescu" au fost excluse din cauza a trei neprogramări în campionatul curent.

Gică Popescu continuă procesul în instanţă cu FRF, referitor la litigiul apărut în urma deciziei Comisiei de Recurs, care a obligat Şcoala "Gică Popescu" să plătească 300.000 de euro către Dunărea Galaţi pentru transferul juniorului Bogdan Gavrilă la AS Roma.

Comisia de Disciplină s-a reunit astăzi la sediul FRF şi a decis excluderea clubului patronat de Gică Popescu din campionatele naţionale de juniori A şi B. Echipele Şcolii de Fotbal "Gică Popescu" au fost excluse din cauza a trei neprogramări în campionatul curent.

Gică Popescu continuă procesul în instanţă cu FRF, referitor la litigiul apărut în urma deciziei Comisiei de Recurs, care a obligat Şcoala "Gică Popescu" să plătească 300.000 de euro către Dunărea Galaţi pentru transferul juniorului Bogdan Gavrilă la AS Roma.

Comentarii (7)

 •  25 Martie 2010, 01:33

GICA te sfatuiesc sa-ti muti acadamia in alta tara. In Romanika ai numai de pierdut.

 •  25 Martie 2010, 00:51

mafia lui mircea sandu loveste din nou. fiti siguri caci daca acea scoala era a lui sandu, dragomir, becali, copos sau altor lingai ai federatiei nu se intampla asa ceva!

 •  24 Martie 2010, 23:33

Interese meschine si coruptie! Scoala G.P. e una dintre cele mai mari si bune pepiniere din tara, sincer, nu-mi vine sa cred!

Vezi toate comentariile (7)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
0
CFR Cluj
Tucudean 24
1
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-