INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Sergiu Buș a intrat în locul unui fost fotbalist al lui United și a marcat pentru Levski

Sportal.bg
Sportal.bg

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 noiembrie 2017 20:19

Levski Sofia a demolat-o pe Dunav Ruse în etapa cu numărul 18 din campionatul Bulgariei, scor 4-0.

Deși a început meciul ca rezervă, Sergiu Buș a intrat pe teren în minutul 66 în locul lui Gabriel Obertan, fosta extremă de la Manchester United sau Newcastle. În minutul 78, atacantul român a reușit să înscrie cu un șut din centrul careului la colțul scurt.

Este al patrulea gol pentru Sergiu Buș la Levski Sofia în acest sezon. Claudiu Keșeru stă ceva mai bine, fiind pe locul 2 în topul marcatorilor, cu 9 reușite, cu 4 sub Karanga.

Levski Sofia este pe locul 3, cu 35 de puncte în 18 etape. ȚSKA are 38 și e pe 2, iar Ludogoreț e lider cu 42 de puncte. Cele două au însă un meci mai puțin.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”