FOTBAL  »  AMICALE  »  ASTRA

ASTRA - YOUNG BOYS // VIDEO+FOTO Astra a remizat în amicalul jucat azi cu echipa din grupele Ligii Campionilor

Articol de GSP - Publicat marti, 15 ianuarie 2019 17:01

Astra Giurgiu a obținut o remiză, scor 1-1, în testul important cu Young Boys Berna, echipă care a participat în grupele Champions League și este lider la zi în campionatul elvețian.

Azdren Llullaku a deschis scorul în minutul 20 al partidei. Young Boys a reușit să egaleze abia în minutul 86, prin fotbalistul Nicolas Ngamaleu.

Echipa de start Astra Giurgiu: David Lazar  - Belu, Bejan, Cestor, Risto Radunovic, Filip Mrzljak, Roșu Neluț, Begue, Alibec, Valentin Gheorghe, Llullaku.

Echipa de start Young Boys: Von Ballmoos - Schick, Von Bergen, Wüthrich, Garcia - Fassnacht, Sow, Lauper, Mambimbi - Hoarau, Assalé.

Ultimele două meciuri pe care Astra le va disputa în cantonamentul din Turcia:

• Astra Giurgiu - FC Orenburg (18 ianuarie)
  • Astra Giurgiu - Beroe Stara Zagora (20 ianuarie)

Echipa din Liga I a ajuns în Turcia cu un lot de 25 de jucători și va sta până pe 22 ianuarie.

Vezi și:

Victorie pentru Viitorul în primul amical al anului! Hagi l-a debutat pe Nicolas Popescu chiar sub privirile tatălui său