FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

CFR CLUJ - STEAUA ROȘIE BELGRAD 1-1 // VIDEO » Campioana României a remizat în al doilea amical cu Steaua Roșie Belgrad

CFR CLUJ
CFR CLUJ

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iunie 2019 18:28

CFR Cluj a jucat astăzi al doilea meci amical din cantonamentul austriac, scor 1-1 cu Steaua Roșie Belgrad, campioana Serbiei.

Savic a deschis scorul pentru sârbi în minutul 67, iar pentru echipa lui Dan Petrescu a egalat Vinicius cu 10 minute înainte de final.

Campioana României a câștigat la limită prima partidă de verificare din această vară, scor 1-0 în fața echipei FC Orenburg, datorită reușitei lui Damjan Djokovic.

Echipa de start: Arlauskis - Peteleu, Burcă, Boli, Camora (cpt.), Costache, Itu, Bordeianu, Culio, Mailat, Rondon

Rezerve: Jesus, Rus A., Radu Andrei, Susic, Vinicius, Horj, Luis Aurelio, Petrila, Hoban, Țucudean, Păun, Djokovic, Deac

Antrenor: Dan Petrescu

Vezi aici meciul

VEZI ȘI:

FCSB - CS COLȚEA BRAȘOV // live VIDEO ACUM » 2-0 la pauză pentru roș-albaștri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”