FOTBAL  »  AMICALE  »  ASTRA - ANJI 1-2

Corespondență din Slovenia » UPDATE / FOTO Astra a pierdut amicalul cu Anji, meci întrerupt 10 minute din cauza unei furtuni

Articol de - Publicat duminica, 25 iunie 2017 20:08

Astra a pierdut amicalul de astăzi cu Anji, 1-2, disputat în cantonamentul din Slovenia.

Primul gol al partidei a fost marcat de Arsen Khubalov, în minutul 39 dintr-o lovitură de pedeapsă, însă rușii au mai punctat o dată pe final. Unicul gol al Astrei a fost înscris de Nicoară din penalty.

La 0-1, o furtună i-a făcut pe arbitrii partidei să întrerupă jocul și să-i trimită pe fotbaliști la cabine. Jucătorii au revenit pe teren după 10 minute.

A fost al treilea joc de verificare al formației lui Edward Iordănescu, după 2-4 cu FK Trepca '89, campioana Kosovo, și 3-0 cu Triglav Kranj (Slovenia).

Echipa de start a Astrei: Iliev - Belu, Săpunaru, Bejan, Al Stan - Pițian - Moise, A. Ionita, Marquinhos, Balaure - Nicoară

Cum arăta cerul în momentul în care a fost întreruptă partida:

1fb1c5fa 925a 41a0 a389 6deb6b139003

b95cef53 6a2a 440a 9e4a 4193476fac7f

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”