FOTBAL  »  AMICALE  »  PETROLUL

FOTO Petrolul a pierdut cu Anji Mahacikala, scor 1-2 » Ianis Zicu a marcat primul gol pentru ploieşteni

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 26 ianuarie 2014 19:57

După 1-1 cu Sturm Graz, Petrolul a pierdut al doilea amical din Antalya, 1-2 cu ruşii de la Anji Mahacikala. Golul ploieştenilor a fost marcat de Ianis Zicu, aflat la prima reuşită pentru "lupii galbeni".

Mijlocaşul venit în această iarnă a deschis scorul în minutul 11, dar ruşii au revenit pe final, cu două goluri marcate în minutele 85 şi 87, prin Asildarov şi Serderov.

Gerson a debutat la Petrolul, evoluînd în primele 45 de minute.

Mutu a fost căpitan şi evoluat pe postul de vîrf, în locul lui Younes Hamza.