FOTBAL  »  AMICALE  »  RAPID

FOTO Rapid, victorie la scor cu o echipă din Liga a 6-a din Germania » Echipa folosită de Daniel Pancu

Rapid București // foto: fcrapid.ro +2   FOTO
Rapid București // foto: fcrapid.ro

Articol de GSP - Publicat marti, 12 februarie 2019 11:39

Rapid își continuă parcursul victorios din cadrul cantonamentului din Antalya, luni bifând un nou succes, 3-0 cu Vatanspor Bon Homburg, echipă din Liga a 6-a din Germania.

Formația lui Pancu a deschis scorul după doar 11 minute, prin Gabriel Toma, acesta marcând din interiorul careului.

Rapidiștii au intrat cu un avantaj minim la pauză și au mai înscris
de două ori în repriza secundă. Prima oară și-a trecut numele pe lista marcatorilor Marian Vlada, din centrarea lui Alin Turbatu.

Scorul final a fost stabilit în minutul 69 de puștiul de 17 ani Tiberiu Coman, care a punctat printr-o lovitură de cap.

Echipa folosită de Daniel Pancu: Ciuculescu (63′ Voican) – Babaua, Catrici, Neacșu, Demici – A. Grigore (81′ Șt. Ghiță), Trip, Duriță, Turbatu (63′ Ad. Nițu) – Vlada (cpt.), Toma (63′ T. Coman)

Rapid mai are programat un amical până la sfârșitul perioadei de pregătire, pe 13 februarie împotriva sârbilor de la Jedinstvo, echipă din ligile inferioare din Serbia.