FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - ANORTHOSIS FAMAGUSTA 1-1

FOTO Remiză cu Ronny Levy » Dinamo a încheiat la egalitate amicalul cu Antorthosis (1-1)

Dinamo - Anorthosis +22   FOTO
Dinamo - Anorthosis

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 iulie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 01 iulie 2012 19:52

Dinamoviştii au avut azi un nou test, după ce ieri au pierdut cu SV Grodig, 0-3. Roş-albii au întîlnit ocupanta locului 4 în Cipru şi noua echipă a lui Dan Alexa, Anorthosis Famagusta, meciul terminîndu-se la egalitate, scor 1-1.

Marius Alexe a deschis scorul în minutul 16 cu un şut puternic în vinclu, după o pasă excelentă a lui Cătălin Munteanu. Avantajul a fost menţinut pînă în minutul 70, cînd Laborde a profitat de o gafă în defensivă lui Dario Bonetti şi a înscris cu un şut pe jos.

Fostul rapidist Dan Alexa a jucat şi el împotriva dinamoviştilor, fiind introdus de Ronny Levy, actualul antrenor al ciprioţilor şi fost tehnician al Stelei, în partea a doua a meciului.