FOTBAL  »  AMICALE  »  ASA TÎRGU MUREȘ - SEPAHAN 3-2

Articol de - Publicat duminica, 24 ianuarie 2016 18:30

ASA Tîrgu Mureș a cîștigat un meci amical împotriva iranienilor de la Sepahan, scor 3-2, după o partidă nebună.

Formația iraniană a început mai bine și a deschis scorul încă din minutul 3 prin Pereira Mendes, care a intrat bine în careu și l-a executat pe Stăncioiu cu un lob.

Brandan a egalat în minutul 11 din penalty, în urma unui henț în careu. ASA a preluat conducerea după jumătate de oră de joc prin Jazvici, care a primit o centrare de 30 de metri de la Brandan.

Țucudean, la primul meci în tricoul vicecampioanei României, a marcat și el cu un șut frumos la colțul scurt, cu trei minute înaintea sfîrșitului primei părți. În minutul 45, iranienii au redus din diferență prin Khalatbari.

Adrian Mutu n-a fost inclus în lot!

Echipa din prima repriză trimisă de Petre Grigoraș: Stăncioiu - Velayos, I. Gonzalez, Balici, Brandan - Gorobsov, Voiculeț - Jazvici, Romario, L. Buș - Țucudean

Echipa din repriza secundă: Fejer - Băcilă, G. Matei, Candrea Borza - Pedro Luis, Dedov, Feketics, Ciolacu - Costa, Axente

Țucudean: "Ne-am mai revenit puțin față de primul amical. M-am acomodat foarte bine. Nu doar pentru că am dat gol. E bună concurența oriunde.

Brandan: "Ușor, ușor, va fi bine. S-au integrat și Mutu, și Țucudean. Pe unii îi știam. Adi nu are o luptă cu kg se va reface și va fi bine. Nu cred să fie un duel între el și Marica. Adrian ne va ajuta cu pase, cu goluri...

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”