FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 februarie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 04 februarie 2015 22:37

Concordia a pierdut cu scorul de 2-0 (1-0) în faţa celor de la Aris Limassol, locul trei din a doua ligă din Grecia, în al treilea meci de pregătire din Cipru.

Fotbaliştii Chiajnei au dat primele semne de oboseală după antrenamentele istovitoare la care îi supune Şumudică.

Chiar şi aşa, Concordia a avut nenumărate ocazii de a înscrie, ba chiar a făcut-o prin Dina, în minutul 26, la un minut de la golul ciprioţilor. Arbitrul de margine a arătat eronat ofsaid, stîrnind zîmbete chiar şi printre fanii celor de la Aris. Gazdele au înscris golul de 2-0 în minutele de prelungire ale partidei.

Chiajna a început în formula: Rîmniceanu – Maftei, Alves, Lung, Bucurică – Vagner, Madeira, Boldrin, Grigorie – Dina, Florea
În repriza secundă au mai jucat: Matache, Lovin, Dragarski, Dyulgerov, Muşat, Purece, Pena şi Serediuc.