FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL - ROSTOV 1-1

fcviitorul.ro +8   FOTO
fcviitorul.ro

Articol de GSP - Publicat luni, 22 ianuarie 2018 21:31

Viitorul a remizat cu FK Rostov în cel de-al 6-lea meci amical disputat în Turcia. Campioana României a deschis scorul la prima ocazie, când Căpușă a centrat în careu, Chițu a deviat la noua achiziție Mailson, iar acesta a reluat cu capul în plasă, anunță site-ul oficial al clubului.

Era abia minutul 13. Se putea face 2-0 peste alte 7 minute, însă Chițu a ratat singur cu portarul. În minutul 27, Ganea a trimis o torpilă de la 25 de metri, mingea a lovit bara, mai notează sursa citată.

Mailson putea reuși dubla cu 10 minute înainte de pauză, dar șutul mijlocașului olandez de 23 de ani a fost respins în bara transversală.

A doua repriză a fost ceva mai echilibrată, rușii având și ei 2-3 situații de a marca. În minutul 66, Ionov a reluat cu capul din 5 metri și a egalat.

Viitorul - Rostov (Rusia, I) 1-1
Au marcat: Mailson (14) / Ionov (66)
Viitorul: Tordai - Căpușă, Țîru, Hodorogea, Ganea - Cicâldău (73 Dumitrescu), Băluță (79 Mladen), Vînă (73 De Nooijer) - Chițu (73 Voduț), I. Hagi (79 Casap), Mailson (46 Drăguș / 70 Mățan). Antrenor: Gheorghe Hagi