FOTBAL  »  AMICALE  »  RAPID

Giuleştenii, umiliţi de unguri » Rapid - Ferencvaros 0-4, în primul meci-test al iernii

Articol de GSP - Publicat marti, 28 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 29 ianuarie 2014 09:46

Rapid a fost învinsă la scor de Ferencvaros, în primul amical din această iarnă, scor 0-4. Giuleştenii au fost conduşi cu 0-3 la pauză de echipa la care a jucat titular Andrei Ionescu, fostul mijlocaş al Craiovei şi al Stelei.

Viorel Moldovan a testat un mijlocaş ofensiv brazilian, Caio, şi a trimis două formule diferite în cele două reprize. Prima ocazie pentru vişinii a venit abia în minutul 75, cînd Caio a reluat în bară o centrare.

---------

Echipa Rapidului în repriza secundă: Mişa - Tînc, Păun, Iacob, N. Vasile - V. Negru, Călin - Doman, Caio, Mîndu - M. Martin
Min 35 - Maghiarii se desprind, 3-0, cu un şut plasat de la 18 metri
Min 32 - Drăghia primeşte gol cu un şut la colţul scurt
Giuleştenii primesc gol din minutul 2

Echipa de start a lui Moldovan, conform DigiSport: Drăghia - Al. Coman, Celea, Săndulescu, I. Voicu - Stoica, Tolomir, Filipovici, Cl. Herea - T. Bălan, Ciolacu