Alte știri din fotbal
Baby Dinamo! 14 jucători U21 în cantonamentul din Polonia
0
MM Stoica anunță că un francez poate semna cu FCSB: „Suntem în discuții să vină!”
0
Antrenorul portughez din Superliga a mai făcut un transfer » Jucătorul crescut la academia lui River Plate a semnat
0
BURSA TRANSFERURILOR în Superliga » Mișcări de trupe la Rapid, FCSB, U Cluj și CFR
1
Știri din fotbal internațional
Un nume important al fotbalului italian, cu 246 de goluri marcate, s-a stins din viață » Ultimul mesaj transmis este tulburător
0
Happy-end! Mama eroului din meciul cu Spania poate călători în SUA
0
Scandal incredibil la Mondial! E acuzat că face echipa după cum spun mamele jucătorilor: „Întreab-o dacă poți să-l scoți”
0
SUA - Australia, pentru primul loc în Grupa D la Campionatul Mondial » Echipele probabile + cele mai tari cote
0
Lifestyle
Cum se va numi noua Dacia electrică » Surpriza la care nimeni nu se aștepta!
1
Novak Djokovic, întâlnire neașteptată cu una dintre cele mai în vogă artiste: „Ce mică e lumea!”
3
Dacia Sandero, comparată cu cel mai în vogă vehicul blindat: „Se vinde ca pâinea caldă”
0
WOW! Stadionul unde România ar fi urmat să joace peste 3 zile nu seamănă cu nimic din ce am mai văzut: imagini incredibile
7
Unul dintre cei mai apropiați oameni de Nicușor Dan regretă că l-a votat: ...
Libertatea
De ce vin nepalezii, srilankezii și indienii să muncească în România. Ce ...
Adevărul
Verdict necruțător la CEDO în procesul excluderii lui FCU Craiova din 2011! ...
GSP SPECIAL
Ciprian Ciucu e acuzat de luare de mită, după ce a fost audiat de DNA. ...
Libertatea
Daca tinem cont ca nu a jucat Bokila si pe parcursul jocului au jucat cam toti jucatorii din lot, nu vad o problema pt. Petrolul ca a pierdut la campioana Serbiei. De fapt Partizan a jucat in spatiul ex-iugoslav cam la ea acasa.
Contra foloseste toti jucatorii pe care ii are in amicale - nu a fost stabilit inca un prim 11. Eu nu sunt speriat de aceasta infrangere. Speram sa fie aleasa cea mai buna solutie de joc si sa facem o figura buna in Europa. Forza Petrolul!!!
Nu contest insa imi pare ca Petrolul e o echipa foarte buna pe teren propriu in timp ce pe teren strain pare a fi cu totul altceva. M-as bucura sa ajunga cat mai departe iar daca va fi sa iasa sa o faca la limita astfel incat, pe viitor, acest lucru sa-i fie de folos.
Rapid a pierdut anul trecut cu 4-0 cu Herenveen, Dinamo s-a facut de rahat an de an cu pescari si brutari (anul trecut nu a fost chiar umilinta, ca Metalist e echipa buna, de nivelul lui Dinamo Kiev), Timisoara a facut 1 punct sau 2 intr-o grupa cu Ajax, Anderlecht si Dinamo Zagreb, iar Otelul a facut fix 0 puncte in Champions League. Astea sunt umilinte. Daca ar pierde si Petrolul rusinos s-ar largi lista, dar eu cred ca Petrolul o sa isi vanda pielea scump in Europa. Probabil nu o sa ajunga in grupe pt ca nu e cap de serie, dar va pierde greu calificarea cu o echipa de top, iti garantez.
partizan are o echipa bunicica, cam de nivelul petrolului. de altfel si scorul final este unul strans, desi ocaziile mari se pare ca le-au avut sarbii de la partizan.
Corect..La Ploiesti putini vor castiga..dar ce se va intampla in deplasarile din Europa?
e bine ca se joaca cu echipe apropiate valoric celor care joaca in europa league dar creierul tau pute a branza!
am inceput cu rezervele :)))
Nu-ti bate capul cu toti prostii care comenteaza doar ca sa se afle in treaba. Nu conteaza absolut deloc rezultatele din meciurile amicale, numai bolnavii mintal prevad ce se va intampla in sezonul viitor pe baza rezultatelor din cantonament. Petrolul nu o sa se faca de ras in Europa pt ca are echipa destul de buna si, 2 lucruri mai importante, ambitie (pt ca nu au mai jucat de mult in Europa) si suporteri fantastici. Nicio echipa, indiferent de nume, nu va castiga usor la Ploiesti. Si nici Steaua nu cred ca o sa fie ciuca batailor, daca are noroc de o grupa acceptabila, ca daca pica cu Real, Juventus si Leverkusen in grupa e imposibil sa se bata de la egal la egal cu ele.
cred ca mai conteaza si faptul ca din turul 3 nu o sa mai fie cap de serie echipa Pietrolu, si cand o sa dea poate de echipe mai puternica ca Partizan, sa vezi atunci evacuare din Europa :) doar Steaua are sanse sa intre in grupe, restul nu intra niciuna, in Playoff cu Liverpool, Atl Madrid sau Valencia o sa o ia grav orice echipa romaneasca
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.