FOTBAL  »  AMICALE  »  HOFFENHEIM - ASTRA

Înfrîngere pentru Astra Giurgiu în cel mai tare amical al iernii cu Hoffenheim » Cristi Oros a înscris în proprie poartă

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 25 ianuarie 2015 17:39

Astra a pierdut amicalul cu ocupanta locului 7 din Bundesliga, Hoffenheim, scor 1-3. Echipa lui Oleg Protasov n-a avut nici o şansă în faţa nemţilor, chiar dacă a rezistat o repriză fără să primească gol.

Szalai, Elyounoussi şi Polanski au ratat 3 mari ocazii în prima repriză pentru Hoffenheim. Nemţii au deschis scorul în minutul 53 după un autogol al lui Oros, iar peste nici un minut Anthony Modeste a făcut 2-0.

Budescu a înscris din penalty unicul gol al giurgiuvenilor, iar Rapp a stabilit scorul final în minutul 86.

Echipele:

Hoffenheim: Baumann - Beck, Bicakcic, Abraham, Strobl - Polanski, Schwegler - Elyounoussi, Firmino, Salihovic - Szalai

Astra: Lung - Rus, Oros, Mohamed Kone, J. Morais - Florescu, Laban, Seto - Enache, Alibec, William

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”