FOTBAL  »  AMICALE  »  CS U - LUDOGOREȚ 0-1

Înfrîngere pentru CS U Craiova împotriva echipei lui Moți și Prepeliță! Bawab a ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 iulie 2015 21:01

CS Universitatea Craiova a fost învinsă cu scorul de 1-0 de Ludogoreț Razgrad, într-un meci din cadrul stagiului de pregătire din Austria.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Chunchukov, în minutul 76. Bawab a ratat un penalti în minutul 31. Moți a fost titular la campioana Bulgariei.

Sorin Cârțu și Emil Săndoi au început jocul împotriva campioanei Bulgariei cu următoarea formulă:
Bălgrădean – Achim, Acka, Popov, Vătăjelu – Băluță, Mateiu, Tîrnăcop, Rocha – Bawab, Herghelegiu

Au mai jucat: Straton, Vlad, Dumitras, Avramia, Kay, Briceag, Izvoranu, Ferfelea, Curelea, Bancu, Mazarache, Cirstea, Sin

Ludogoreț a jucat astfel: Borjan - Minev, Moți, Terziev, Vitinha - Dyakov, Marselinho, Wanderson, Vasilev, Alexandrov, Quihada

Rezerve: Arojilashici, Petrov, A. Alexandrov, Angulo, Anicet, Sasha, Lubomirov, Misidjan, Chunchuka. Prepeliță a fost prezentat azi oficial și n-a fost luat în calcul pentru acest amical.

Playtech: ȘOC! Elena Merișoreanu, în stare GRAVĂ la spital! Are covid, deși este vaccinată! Informații de ultimă oră