Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

AMICALE    •   STATISTICĂ

"Performanța anului" a fost reușită de Jamie Vardy, vârf al naționalei Angliei! N-a atins mingea în meciul cu Olanda :)

Sambata, 24 Martie

Naționala Angliei a câștigat meciul de ieri contra Olandei cu 1-0 grație reușitei lui Jesse Lingard din minutul 59. Totuși, "remarcatul" jocului este Jamie Vardy, care a intrat pe teren în minutul 68, în locul lui Marcus Rashford.

Și a reușit un lucru incredibil! A dat peste cap toate statisticile. A terminat acest meci fără să atingă mingea. Având 22 de minute la dispoziție!

Atacantul care a marcat 6 goluri în ultimele 7 partide pentru Leicester, ceea ce demonstrează că era într-o formă importantă, n-a reușit să atingă balonul și are un singur duel, aerian, în care a intrat. Și acela pierdut, bineînțeles.

Vardy va avea din nou șansa să-i arate lui Southgate ceea ce poate la meciul cu Italia de marți.

Nu e prima dată când Vardy este în prim planul unei astfel de statistici. La meciul cu Atletico Madrid din Champions League, de acum 11 luni, timp de 77 de minute nu a reușit nicio pasă.