FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - LUCERNA 0-1

Reghecampf nu e îngrijorat după 0-1 cu Lucerna: "Sîntem pe drumul cel bun"

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 ianuarie 2014 21:17

Steaua a pierdut cu FC Lucerna, 0-1, dar Reghecampf nu e îngrijorat şi e convins că echipa răspunde bine în pregătire.

"Am hotărît să joace fiecare cîte 45 de minute, e o perioadă de acumulare. Jucătorii intră din ce în ce mai bine în ritm. Sîntem obligaţi să improvizăm în defensivă, Szukala abia de mîine va intra în normal.

Şi-a revenit şi Georgievski, cred că sîntem pe drumul cel bun. Tănase şi Piovaccari au avut nişte probleme şi n-am vrut să-i forţăm. Probabil că vor fi pe teren la meciul următor.

Am întîlnit o echipă foarte agresivă, dar cred că ne-am descurcat bine, avînd în vedere că în repriza a doua am avut 3 juniori. Bogatinov va intra în ultimul amical", a declarat Reghecampf la Fotbal Club, pe DigiSport.