FOTBAL  »  AMICALE  »  ACS POLI

Remiză pentru ACS Poli în amicalul cu revelația returului din Liga a 2-a! Bănățenii s-au salvat pe final

Articol de GSP - Publicat marti, 04 iulie 2017 21:35

ACS Poli a remizat azi în amicalul cu CS Balotești, scor 1-1, într-o partidă care s-a disputat la Tărlungeni.

Echipa lui Augustin Călin, revelația returului din Liga a 2-a, a marcat în minutul 35 prin Dedu, însă bănățenii au egalat prin Doman, când mai erau doar 15 minute până la final.

Acesta a fost ultimul amical pentru ACS Poli înaintea revenirii din cantonamentul de la Poiana Brașov.

Prima echipă folosită de Ionuț Popa: Straton – Creţu, Melinte, Şeroni, Ţigănaşu – Artean, Soljici – Munteanu, Vaşvari, Bîrnoi – Bud.

Au mai jucat: Smaranda, Curileac, Străuţ, Haruţ, Cânu, Bocşan, Covalschi, Croitoru, Oprea, Ciucur, Doman, Drăghici şi Bianconi.