FOTBAL  »  AMICALE  »  CSMS IAŞI

Rezultat excelent pentru CSMS Iaşi înainte de debutul în cupele europene » Moldovenii au terminat la egalitate meciul cu Fenerbahce

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 iulie 2016 19:21

CSMS Iaşi a terminat la egalitate, 2-2, amicalul disputat azi cu turcii de la Fenerbahce.

Formaţia antrenată de Nicolo Napoli a avut o primă repriză foarte bună şi a condus cu 2-0 la pauză. Pentru ieşeni, au marcat Picioni, în minutul 19, şi Andrei Cristea, minutul 26.

În a doua repriză, turcii au revenit în joc şi au egalat, graţie dublei semnate de Ramazan Civelek.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - V Gheorghe, Mitic, Țigănașu, Bole - Cristea, Piccioni

FenerbahceErtugrul - Savaş, Hakan, Berkaycan, Yasir - Salih, Caner - Emenike, Aatif, Alper - Fernandao

Acesta a fost ultimul amical al celor de la CSMS Iaşi. Moldovenii vor juca joi, 14 iulie, în turul II al preliminariilor Europa League, contra celor de la Hajduk Split.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”