FOTBAL  »  AMICALE  »  ASTRA - KUBAN 2-1

Șumudică a învins echipa lui Arșavin în primul amical din Cipru: Astra - Kuban 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2016 18:49

Astra a disputat astăzi primul meci amical din cantonamentul din Cipru împotriva rușilor de la Kuban Krasnodar. Formația giurgiuveană s-a impus cu 2-1.

Golurile echipei lui Marius Șumudică au fost marcate de Denis Alibec, în minutul 73, și de William de Amorim, în minutul 79 , în timp ce pentru ruși a marcat Andrei Arșavin. Geraldo Alves a văzut cartonașul roșu în minutul 54.

Astra mai are un meci amical în Cipru, miercuri, 20 ianuarie, împotriva lui Karmiotissa, echipă din liga a doua cipriotă.

Al doilea cantonament va fi tot în Cipru, începînd cu 25 ianuarie, pe lista adversarelor din acest turneu aflîndu-se Partizan Belgrad şi două echipe din prima ligă poloneză.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”