FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - BARCELONA, 11 AUGUST, 20:15, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO ŞI M.GSP.RO

Ultra Champions League » Amicalul cu Barcelona va avea cea mai complexă producţie pentru un joc al unei echipe româneşti

Articol de - Publicat luni, 06 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 06 august 2012 09:37

Organizatorii susţin că superamicalul Dinamo - Barca reprezintă ”cea mai complexă producţie a unui meci jucat de o echipă românească” pînă acum. O armată media se ocupă de partida de sîmbătă


Dinamo contra Barcelona, sîmbătă seară, de la ora 20:15, în direct atît pe Realitatea, cît şi pe DigiSport. Organizatorii de la Media Consulta au anunţat că partida de pe 11 august este "cea mai complexă producţie a unui meci jucat de o echipă românească" în istoria confruntărilor naţionale şi internaţionale. "E aproape de nivelul finalei Europa League ca atenţie dedicată producţiei. Acolo n-au fost implicate echipe româneşti, acolo au fost aproape 700 de oameni care au muncit pentru producerea partidei", au declarat persoane din media.

Ce va fi sîmbătă? Realitatea va prelua semnalul de meci de la Digi, dar va avea şi car separat pentru producţie proprie. Digi va aloca partidei 25 de camere şi 3 care de transmisie, în timp ce Realitatea va avea şi ea 12 camere şi un car. În total: 200 de oameni care vor încerca să ofere cea mai bună calitatea video şi audio celui mai important amical din istoria României fotbalistice.

6.800 de bilete au mai rămas de vînzare la amicalul de sîmbătă, din totalul de 52.000

Citește și:
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Superliga
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Nationala
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Profit.ro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (8)
haiducu
haiducu  •  09 August 2012, 02:27

S-a exagerat mult pe marginea acestui meci, dar să recunoaştem că este o reuşită pentru Dinamo să aducă la Bucureşti regina Europei, FC Barcelona. Înseamnă că politica de marketing a reînviat la Dinamo. Felicitări! - indiferent de scorul final. Aici e vorba de spectacol, nu de puncte. Cred că asta nu s-a înţeles, din ceea ce văd în aceste comentarii.

suspect
suspect  •  06 August 2012, 14:36

Nu`i mai plangeti voi pe dinamovisti..Tot nu inteleg ce cauta agaricii pe articolul asta:-??, esti oaie, du-te frate si comenteaza cum se urca jiji pe masina

drunk_driver
drunk_driver  •  06 August 2012, 11:39

" Ultra Champions-cine " ????? Cred ca ati gresit titlul....este vorba de Dinamo Bucuresti !!! nu puteti face astfel de asocieri....e nesanatos !!!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează